Pikieta solidarności alterglobalistycznej. Zakazami demonstracji zmian nie powstrzymacie

Protesty
2007-05-25 16:00
2007-05-25 17:00

Myślisz, że prawa człowieka są łamane tylko setki kilometrów stąd, w krajach biednej Azji bądź w Afryce? Myślisz, że jest to odległe i nie dotyczy Ciebie? Myślisz, że wszyscy mamy równe prawa? Spróbuj jednak publicznie wyrazić niewygodne dla rządzących poglądy, a zobaczysz, że demokracja jest dla wybranych. A przecież i TY możesz mieć kiedyś powody, żeby protestować....
Artykuł 11 KONWENCJI O OCHRONIE PRAW CZŁOWIEKA I PODSTAWOWYCH WOLNOŚCI
“Każdy ma prawo do swobodnego, pokojowego zgromadzania się oraz do swobodnego stowarzyszania się”
• duszącym gazem w tunelu – tak między innymi policja traktuje POKOJOWO demonstrujących uczestników W LEGALNYCH DEMONSTRACJACH (antyszczyt przeciwko spotkaniu G7, sierpień 2001, Genua, 1 ofiara śmiertelna), często stosuje się zatrzymania aktywistów przed demonstracjami, pod byle pretekstem lub masowe aresztowania po wydarzeniach (Evian, 2003 – zatrzymanie połowy obozu alterglobalistów – ok. 500 osób!). Niejednokrotnie w swoich działaniach policja stosuje przemoc psychiczną, czasami fizyczną.
• antyszczyt przeciwko Europejskiemu Forum Ekonomicznemu, kwiecień 2004, Warszawa - ludzie kojarzeni przez policję jako aktywiści są wzywani na komisariaty albo odwiedzani w domach. Często są to osoby postronne, które tak jak na przykład we Wrocławiu, zostały spisane podczas Mas Krytycznych i ze zbliżającymi się wydarzeniami nie mają nic wspólnego. Dochodzi do przeszukań mieszkań, wyglądających jak z amerykańskiego filmu kryminalnego.
• Teraz, wiosna 2007 .... Antyszczyt przeciwko spotkaniu G8 w Niemczech - wprowadzenie generalnego zakazu demonstracji w wyznaczonych przez władze strefach - w promieniu kilku kilometrów wokół płotu otaczającego miejsce spotkania G8. Wszyscy, którzy oficjalnie zalegalizowali swoje marsze byli zwodzeni od miesięcy, że nie będzie przeszkód w ich przeprowadzeniu. prawdopodobnie po to, aby uniemożliwić im skuteczne odwołanie się od tej decyzji. Policja przeszukuje prywatne mieszkania i niezależne centra społeczne w całych Niemczech, pod pretekstem działalności terrorystycznej. Wszystkie aresztowane w trakcie tych akcji osoby zostały zwolnione (oznacza to, że nie było podstaw do takiej akcji), jednak zarekwirowane komputery do dziś są w rękach policji. Zapewne o to naprawdę chodziło...

Działania te są wymierzone nie w terrorystyczne ugrupowania, ale w aktywnych obywateli chcących wyrazić swoje legalne poglądy i wziąć udział w demonstracji pokojowej.

FUNDEMANTALNA ZASADA DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA – PRAWO DO ZGROMADZANIA SIĘ ORAZ DO WYRAŻNIA WŁASNYCH POGLĄDÓW NIE MOŻE BYĆ przyznawana jednym, a odbierana innym. Zgodnie z prawem nie można ich zabronić (z wyjątkiem paru przypadków, które jednak nie dotyczą antyszczytów), nawet jeśli może to spowodować utrudnienia i oznacza zwiększone wysiłki ze strony państwa.
PYTAMY SIĘ ZATEM “PO CO NAM PRAWO TYLKO NA PAPIERZE? ZNAMY JUŻ TAKIE Z CZASÓW PRLu....”
RZĄDZĄCYM ODPOWIADAMY – NIE ZGADZAMY SIĘ NA ŁAMANIE PRAWA DO ZGROMADZANIA SIĘ.
ORGANIZUJEMY AKCJE NA CAŁYM ŚWIECIE!
W WARSZAWIE SPOTKASZ NAS
25 MAJA (piątek), GODZINA 16,
PASAŻ NA ULICY CHMIELNEJ NA WYSOKOŚCI GOETHE – INSTITUT (Chmielna 30)

Alterglobaliści - Kim jesteśmy?
Jesteśmy ruchem społecznym, na który składa się masa organizacji i grup aktywistów, m. in: syndykaliści, związkowcy, ekolodzy, pacyfiści, antyfaszyści, anarchiści, rowerzyści, socjaliści, imigranci, katolicy, komuniści. Różnią się oni między sobą poglądami i formami działania. Łączy ich wiara w sprawiedliwy i wolny od wyzysku i nędzy świat. Sprzeciwiają się oni fasadowej polityce bogatych krajów i instytucji międzynarodowych, które często podejmują pozorne decyzje dotyczące pomocy krajom III świata lub są wprost decyzjami o negatywnych skutkach. Alterglobaliści nie tyko są “anty” - mają także swoje alternatywy! Między innymi w trakcie antyszczytów i forów społecznych rozwijają swoje koncepcje na zmiany społeczno – ekonomiczne, dzielą się pomysłami i uczą od siebie nawzajem. Alterglobaliści to nie tylko zadymy na ulicach! Jeśli zatem obejrzysz w telewizji kolejną relację z antyszczytu przedstawiającą wybijanie szyb z sklepach, pamiętaj proszę, że to tylko margines tego, co dzieje się na antyszczytach – jednak jedyny, jaki interesuje media, bo sensacyjny...

http://dissentnetzwerk.org/node/1790 tu możesz przeczytać więcej o najbliższym antyszczycie, o tym, dlaczego protestujemy oraz co będzie się działo na początku czerwca w Niemczech.

Jeśli masz jakieś pytania – kontaktuj się z nami na zielonykolektyw@riseup.net

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.