Platforma chce wykorzystać przemoc, by wygrać

Publicystyka

Pewnie wielu anarchistów dziś czytało ze dziwieniem słowa Jana Rokity. „Nasze miejsce jest przy łóżku anarchisty Maćka pchniętego nożem przez skinów - mówił wczoraj na zjeździe Platformy Obywatelskiej Jan Rokita.

O realnej sympatii Platformistów do anarchistów chyba nie ma co pisać. Gdy skrajna prawica widzi nasze miejsce w grobach, PO widzi nasze miejsce w więzieniach.

Może Platformiści zorganizowaliby konkretną pomoc dla Macieja? Rozwój kapitalizmu w Polsce jest taki, że skąpe państwo nawet nie zapłaci za jego pobyt w szpitalu. Ale pewnie zapłaci za samochody i ochronę Rokity i Tuska. To nie oni zostaną pchnięci nożem (choć może wiele osób chciałoby ich zabić).

„Miejsce Platformy jest dziś w szpitalu przy łóżku anarchisty Maćka, który znalazł się na czarnej liście neonazistów, a następnie został pchnięty nożem przez skinów i neoendeków - oświadczył lider PO. Ta "czarna lista" to opisy kilkudziesięciu osób, których faszystowska organizacja Blood and Honour uznała za wrogów. Maciek jest jednym z nich, a parę dni temu niemal zginął na warszawskiej ulicy. Sprawcy krzyczeli: "Zabijemy cię, ty lewacka k...!".

Nowa dewiza PO według Rokity? "Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale gotów jestem umrzeć, byś mógł je głosić".

Rokita jako męczennik za prawa anarchistów?

Panie Rokita, chce Pan za nas umrzeć? Prosimy bardzo!

bleeeee.....:/

jak usłyszałam wypowieć pana Jana Maria Rokity to myślałam, że się autentycznie zrzygam......:/
mam 18 lat, jestem anarchistką, pacyfistką i jestem antyklerykalna jak cholera i jeszcze w życiu nie widziałam tak bezczelnej akcji..... to było jawne aktorstwo stosowane przez spadające w sondażach partie po to, żeby "zaskarbić"(?) sobie sympatie społeczeństwa ( takie jest moje zdanie na ten temat) i może jestem młoda i głupia, ale od kiedy do cholery politycy matwią sie o anarchistów?!:/
a więc panie Janie: ja chętnie zobaczę pana na deskach teatru! świetnie pan gra...... z resztą nie tylko pan ma do tego talent w tym kociokwiku zwanym swejmem IVRParafialnej

Ja Widze to tak to kolejny

Ja Widze to tak to kolejny chwyt wyborczy żeby młodzi ludzie z tak zwanych srodowisk alternatywnych namawiali do głosowania i głosowali na tych plugawych skurwysynuw

Fuck OFF

Pierdo(L)e to.
Każdy polityk chce nami RZĄDZIĆ! A MY wolimy rządzić się sami!
Jednak i tak lepiej że to jest PO czy SLD a nie Samoobrona, LPR czy ćwierć inteligenty z PiS'u.

[A]

A fajnie by było zobaczyc

A fajnie by było zobaczyc jak jaki kolwiek polityk ginie za anarchistów jestem za wiec napewno pozegnamy pana Rokite i huj mu w dupe i tak był prawicowa szmata!!! Tak na powaznie to czy prawica czy lewica i tak te same scierwo polityczne ktorzy nie moga przekonac do siebie społecznosci to własnie chca sie przeciwstawic rasizmowi i nacjonalizmowi myslac ze społecznosc zacznie ich popierac i w przyszłosci głosowac smiech na sali:) i mysla ze anarchisci im uwierza niestety PO i SLD to nie ten Serial i moze nie ta bajka!!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.