Plaza Centers: Dość bezpłatnej pracy na budowach!

Prawa pracownika | Publicystyka

Szanowny obywatelu i potencjalny kliencie: pracownicy na budowie nowo powstałej galerii handlowej Toruń Plaza nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę.

Problem dotyczy kilku firm budowlanych (min. F-Tech), pracujących na zlecenie innych firm podwykonawczych (np. Dynamic Metal), które z kolei zatrudniane są dla generalnego wykonawcy – firmy Karmar, pracującej już bezpośrednio dla koncernu Toruń Plaza/Plaza Centers. W łańcuszku tych szemranych układów i interesów, Plaza Centers stara wyprzeć się odpowiedzialności za firmy, które – jakby nie patrząc – „stawiają” dla niej największy obiekt handlowy w toruńskim regionie i przerzuca ją na swych podwykonawców.

Rezultatem tej bezczelnej manipulacji ze strony Toruń Plaza są zaległości z wypłacaniem pensji dla pracowników małych firm podwykonawczych, sięgające nawet 3-4 miesięcy!!! To naprawdę kompromitujące dla tak wielkiego, posiadającego niemały kapitał światowego koncernu jakim jest Plaza Centers, zwłaszcza, że w oświadczeniach medialnych z przed dwóch tygodni (Gazeta Pomorska) Toruń Plaza twierdzi, że dokonuje terminowo wszystkich płatności, czego oczywiście nie jest w stanie udowodnić i zapewnia, że „monitoruje” sprawę. My, pracownicy budowy, wiemy jednak, że fakty są inne… Wiemy, że koncern Plaza Centers KŁAMIE w żywe oczy, gdyż przed wielkim otwarciem toruńskiej placówki próbuje wybielić swój uszczerbiony wizerunek, dalej pozostawiając nas bez środków do życia!

Dlatego zwracamy się z prośbą do potencjalnych klientów o wsparcie duchowe i wyrozumiałość dla wszystkich „darmowych” pracowników budowy Toruń Plaza i solidarnie namawiamy do bojkotu otwarcia oraz zakupów w placówce tego nowo powstającego koncernu, jak i innych hipermarketów sygnowanych logiem Plaza Centers! Jak pokazuje historia bojkotów konsumenckich (np. w USA) i walk pracowniczych jest bardzo prawdopodobne, że przy odpowiedniej mobilizacji społeczeństwa uda się tym sposobem wpłynąć na ten proceder i uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Tak więc liczymy na Ciebie, obywatelu/obywatelko!

Z robotniczym pozdrowieniem:

Pracownicy budowy Toruń Plaza i wspomagające nas anarchosyndykalistyczne związki zawodowe
Inicjatywa Pracownicza - www.ozzip.pl
Związek Syndykalistów Polski - www.zsp.net.pl

Przeczytaj o dotychczasowych akcjach przeciw Plazie: Warszawa: Pikieta pod biurem Plaza Centers | Toruń: Odbyły się rozmowy członka ZSP z robotnikami na terenie budowy Toruń Plaza | Poznań: Akcja informacyjna IP pod Plaza Centers | Warszawa: Kolejna pikieta ZSP pod Plaza Centers

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.