Pocztowcy przeciwko nienawiści szerzonej za pośrednictwem Poczty Polskiej

Publicystyka

Pocztowcy przeciwko nienawiści szerzonej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

W trosce o resztki dobrego imienia firmy oraz z szacunku do pracowników i klientów Poczty Polskiej wyrażamy oburzenie z faktu, iż za pośrednictwem Poczty Polskiej rozprowadza się materiały, wydawnictwa o treściach jawnie rasistowskich, antysemickich i odwołujących się do nacjonalistycznej ideologii. Niedopuszczalnym jest fakt sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej czasopisma takiego jak Tajemnice Świata Dziwny Jest Ten Świat, w którego treści czytelnik bez trudu i specjalnego zagłębiania się znajdzie zmasowane ataki na poszczególne osoby i mniejszości narodowe w Polsce. Redaktorem naczelnym tego chamskiego pisma jest Leszek Bubel,lider skrajnie nacjonalistycznej Polskiej Partii Narodowej,która szerzy nienawiść rasową, narodową, religijną i kult nadczłowieka.Wszystko to niestety odbywała się za pośrednictwem przedsiębiorstwa świadczącego swoje usługi społeczeństwu. Świadczącemu usługi wszystkim mieszkańcom naszego kraju oraz wszystkim osobom tymczasowo przebywającym w Polsce. Jako pracownicy Poczty Polskiej występujący w imieniu własnym oraz kolegów i koleżanek stanowczo domagam się wstrzymania sprzedaży owego periodyku.Żądamy aby Poczta Polska, chociaż w tym przypadku, umyła natychmiast swoje coraz brudniejsze łapy (odnośnik do traktowania pracowników i klientów firmy), zanim kolejny raz przywita się z zwykłymi ludźmi.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Zakładowa przy Poczta Polska

Tak, i domagamy się od

Tak, i domagamy się od Telekomunikacji Polskiej S.A zabronienia rozmów telefonicznych o rasistowskiej wymowie, ksenofobicznej, homofobicznej itp.
Telefonowicze

Że niby przesyłki mają kontrolować, czy to taki chwyt na monopolistę? Przyznam szczerze, że drogą mą anarchizm ale to ci niektórzy wypisują...

nie o przesylki chodzi

o ile rozumiem nie chodzi o przesylki tylko dystrybucje pisma w placowkach, czyli wsrod normalnie dostepnego asortymentu obok gum do zucia i krzyzowek. popieram inicjatywe

o ile rozumiem nie o

o ile rozumiem nie o przesylki chodzi tylko o dostepnosc pisma w normalnym asortymencie, obok gum do zucia i krzyzowek. klient przychodzi i kupuje, jak w kiosku. tylko ze ten asortyment na poczcie zazwyczaj jest bardzo maly, stad i obecnosc pisma rzuca sie w oczy bardziej niz w innych miejscach. popieram inicjatywe

Nie muszą kontrolować

Nie muszą kontrolować przesyłek, bo przecież wysyłane druki są wyraźnie oznaczone. Oddolna odmowa obsługiwania rasistowskich itp. klientów jest bardzo dobrym pomysłem. Być może decyzja kilku pracowników supermarketu w Irlandii, którzy w latach 80'tych postanowili nie podawać klientom pomarańczy z RPA miała jakąś rolę w obaleniu apartheidu w RPA. Takie działania zawsze mają znaczenie.

Nie chodzi o przesyłki

Nie chodzi o przesyłki wysyłane i aby je kontrolować.W oświadczeniu jest mowa o sprzedawanym, konkretnym czasopiśmie za pośrednictwem placówek Poczty Polskiej.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Zakładowa przy Poczta Polska

Naturalne byłoby w takiej

Naturalne byłoby w takiej sytuacji, żeby pracownicy takiej poczty zebrali się do kupy i postanowili, czy sprzedają dane gówno, czy nie. I to od decyzji takiegoś zgromadzenia by to zależało.

Pamiętam szmatławce tego gościa z lat 90-tych, walały się po wszystkich kioskach. Totalny palant.

Byloby to mozliwe gdyby nie

Byloby to mozliwe gdyby nie odgórne decyzje zarządu. Dlatego protest jest własciwą drogą.

Poczta kończy roznosić "Buble"

Poczta kończy roznosić "Buble"

Protest listonoszy, którzy sprzeciwili się rozpowszechnianiu przez Pocztę Polską antysemickiego pisma Leszka Bubla, przyniósł skutek.
- Takie kontrowersje nie są nam potrzebne, wycofujemy egzemplarze z okienek, nie będziemy zamawiać nowych - mówi Radosław Kazimierski, rzecznik Poczty.

W piątek napisaliśmy, że pocztowy związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza zażądał od władz Poczty zaprzestania kolportażu miesięcznika "Tajemnice świata. Dziwny jest ten świat" wydawanego przez antysemitę Leszka Bubla.

- Poczta nie może zajmować się rozpowszechnianiem treści rasistowskich. Namawiam kolegów, by tego nie roznosili i nie sprzedawali przy okienkach - uzasadniał Bartosz Kantorczyk, jeden z przywódców strajku listonoszy z ubiegłego roku. - Mamy służyć obywatelom, a nie szerzyć rasizm.

Jak już pisaliśmy, Poczta ma kłopot z wycofaniem z dystrybucji jakiegoś tytułu bez wyroku sądu, ponieważ konstytucja zapewnia wolność poglądów i zakazuje koncesjonowania prasy.

Po naszym tekście Poczta znalazła jednak sposób, by pozbyć się "Tajemnic". - Nie mieliśmy bezpośredniej umowy z wydawcą, jedynie porozumienie z Ruchem, które daje nam możliwość wyboru sprzedawanych tytułów - mówi rzecznik Kazimierski. - Skorzystaliśmy z tej możliwości. Nadal unikamy oceny zawartości tego tytułu, bo to nie jest naszą rolą.

Jak podkreślił Kazimierski, tytuł znika z Poczty także przez to, że został "negatywnie oceniony przez pracowników".

Na pierwszej stronie rozpowszechnianych przez Pocztę "Tajemnic" znalazł się tytuł: "Wielka Encyklopedia Żydów". We wstępie Bubel pisze: "W encyklopedii znalazł się także odsetek osób, które być może nie mają żadnych żydowskich korzeni, ale znalazły się w niej, ponieważ realizują w różny sposób ich politykę. Tych, którzy wysługują się za różne przywileje, my, narodowcy, nazywamy szabesgojami. Można ich delikatnie porównać do ok. 3-milionowej rzeszy trzech grup volksdeutschów z czasów II wojny światowej".

Bubel napisał też o rodzinie prezydenta Kaczyńskiego: "To czystej wody i największej próby nacjonaliści żydowscy próbujący w sposób wyjątkowy budować na gruzach PRL Judeopolonię".

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.