Podróż do wnętrza IV Rzeszy

2015-03-17 18:00
2015-03-17 20:00

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Xavierem Bayle, które odbędzie się w kawiarni - księgarni podróżniczej BONOBO, (Kraków, Mały Rynek 4), 17 marca 2015, we wtorek, o godz. 18.00.

Xavier Bayle zabierze nas w podróż do wnętrza IV Rzeszy, jak sam nazywa narodowogatunkowizm - system światowy, w którym wszyscy żyjemy. Fermy, rzeźnie w których przetrzymywane są zwierzęta hodowane na futra i ludzkie jedzenie bardzo w swojej organizacji, ale i skali przypominają obozy koncentracyjne podczas Holokaustu. Określenie Holokaust zwierząt mimo kilkudziesięcioletniego funkcjonowania tego pojęcia dalej budzi spore emocje, nawet mimo tego iż jest często używany przez same ofiary Holokaustu.

Podczas spotkania Xavier Bayle przybliży analogie historyczne pomiędzy nazistowskim reżimem lat 30 i 40, a obecnym gatunkowizmem. Przyjrzymy się motywom, propagandzie oraz metodyce masowej eksterminacji osób niearyjskich i osób pozaludzkich.

Spotkanie można potraktować jako swoisty suplement w stosunku do wcześniej organizowanego w ramach cyklu Inne Zwierzęta spotkania z Katarzyną Biernacką ze Stowarzyszenia Empatia na podobny temat. To kolejny ważny głos wypowiedziany w obronie praw zwierząt.

Xavier Bayle (ur. 1969) – urodzony w Barcelonie hiszpański artysta, artywista na rzecz wyzwolenia zwierząt, humanista, egalitarysta, pisarz, poeta, malarz, rysownik, performer, fotograf. Autor prac poruszających problem cierpienia zwierząt: Tiere raus czy Różnica. Od kilku lat mieszka i pracuje w Toruniu.

Xavier Bayle zainicjował akcję Artywizm – Sztuka w obronie zwierząt z której zebrane fundusze trafią do potrzebujących zwierząt pozaludzkich na obszarach objętych wojną na Ukrainie. Zapraszamy na wydarzenie: pomóż zwierzętom w potrzebie!
https://www.facebook.com/events/342680915937945

Zapraszamy!

Dziękujemy księgarni BONOBO za udostępnienie przyjaznej przestrzeni na spotkanie!

Kolejne spotkanie nic nie

Kolejne spotkanie nic nie wnoszące do sytuacji. Wręcz można uznać ten rodzaj propagowania za szkodliwy, bo zabierający przestrzeń na inne, bardziej zdecydowane formy działania; oraz powodujący, że zostaje zagospodarowana wola działania. Pospotykamy się, uwznioślimy, klikniemy na portalu społecznościowym co trzeba, i fajno - przecież działamy. Na koniec i tak w sumie okaże się, że chodzi o veganizm, a co za tym idzie - coraz większą kasę z różnych "kuchni społecznych" i degustacji ciastek po 15 złotych kawałek.

maż racie całkowitą

maż racie całkowitą

Wegańska sekta ogólnej

Wegańska sekta ogólnej szczęśliwości.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.