Pokaz filmu „Stan zakocenia” – pierwszy krakowski dokument poświęcony bezdomności zwierząt miejskich

2010-08-28 14:30
2010-08-28 16:00

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza 28 sierpnia 2010 roku, o godz. 14.30 do Kina Agrafka, przy ul. Krowoderskiej 8 w Krakowie na pokaz 30 minutowego filmu dokumentalnego „Stan zakocenia”.

Film „Stan zakocenia” jest poświęcony obecności bezdomnych zwierząt, w szczególności kotów w przestrzeni miejskiej. Według jednej z bohaterek filmu, vice-prezeski Fundacji „Zwierzęta Krakowa” prof. Anny Nehring w samym Krakowie żyje bezdomnie i cierpi kilkaset tysięcy kotów.

Czym jest stan zakocenia? Stanem umysłu, który nie pozwala na obojętność wobec cierpienia zwierzęcia, stanem, w którym dostrzega się życie tętniące na wysokości przebiegającego kota, a czasem - stanem zakochania w kotach. Stan zakocenia to także stan nasycenia miasta koloniami bezdomnych kotów – te bowiem można spotkać wszędzie, zarówno na trawnikach jak i na ulicach, w parkach, na śmietnikach i w piwnicach. Stan zakocenia to także stan za…grożenia dla kotów w mieście, które dla dzikich zwierząt nie jest ani naturalnym ani przyjaznym środowiskiem.

Dokument opowiada historie osób zaangażowanych w pomaganie bezdomnym kotom. Są to: aktywistki i aktywiści organizacji pozarządowych, karmiciele, właściciele domów tymczasowych, przedstawiciele instytucji, które są pozytywnie nastawione do zwierząt oraz osoby aktywne zawodowo którym udaje się łączyć pracę z pomocą zwierzętom. Bohaterami filmu są zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyźni, różniący się statusem społecznym czy wykonywaną pracą, zainteresowaniami. Łączy ich jedno – chęć pomocy bezdomnym kotom.

Towarzyszymy z kamerą osobom karmiącym koty, zapuszczamy się wraz z nimi w nocy w najciemniejsze krakowskie zaułki, odwiedzamy aukcje bezdomnych zwierząt i domy tymczasowe, rozmawiamy z niezwykłymi osobami.

„Stan zakocenia” jest pierwszym filmem nakręconym przez załogę Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Film powstał w ramach projektu „Szkolić siebie, szkolić innych – wsparcie merytoryczne i instytucjonalne dla kadry Fundacji Czarna Owca Pana Kota”, realizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji.

Po filmie zapraszamy na krótką dyskusje z autorkami filmu i osobami w nim występującymi.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Neurokultura.pl.

Patronat medialny nad projektem: Magazyn Kocie sprawy.

Serdecznie zapraszamy!!!

sterylizować!

sterylizować!

odstrzelić

proste, jestem za każdym radykalnym rozwiązaniem takiego gównianego problemu, półśrodki są dobre tylko na papierze. są ważniejsze sprawy.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.