Północna Irlandia: Ankieta dotycząca unikania pracy

Świat | Prawa pracownika

Według badań przeprowadzonych przez firmę konsultingową PricewaterhouseCoopers, aż 65% pracowników w Irlandii Północnej przyznało się do symulowania choroby przynajmniej przez jeden dzień w ciągu minionego roku. Jedna trzecia przyznała się do unikania pracy przez dwa do pięciu dni. To najwyższy wskaźnik w Wielkiej Brytanii. Pracownicy w Szkocji tylko w 51% przypadków przyznali się do takich praktyk, a w Walii wskaźnik ten wynosi 62%.

Najczęstszym sposobem unikania pracy jest symulowanie objawów choroby – kaszlu i kichania, czy symulowanie utraty głosu. 34% pracowników stwierdziło, że stosowało taką taktykę, gdyż praca wpędza ich w depresję i jest zbyt nudna.

Za: wsm.ie

Pracownicy instynktownie

Pracownicy instynktownie odkrywają różnorodne metody oporu i sabotażu - nie potrzebują do tego instrukcji.

albo, bądźmy szczerzy,

albo, bądźmy szczerzy, opierdalania. nie każdy ma ideały. niektórzy po prostu chcę posiedzieć na fejsbuku.

tylko ze ta chec

tylko ze ta chec "opierdalania" bierze sie wlasnie z tego, ze ogromna czesc pracownikow nienawidzi swoich pracodawcow, a swoja prace traktuje jako niepotrzebna robote nie przynoszaca korzysci nikomu oprocz ich panow.

wiesz co. nie każdy lubi

wiesz co. nie każdy lubi swoją pracę i ciężko się dziwić ;] ale co innego jak ktoś ma powód do sprzeciwu wobec pracodawcy, a co innego jak jest leniem. a po prawdzie to leni i cwaniaków multum jest.

w śród pracodawców też

w śród pracodawców też ;]

“Leni” i

“Leni” i “cwaniaków” w chorym, kapitalistycznym porządku gospodarczym, a ten nie ma i nie może mieć monopolu na słuszność. Poza nim: często twórczych i rozumnych ludzi. System ich zmusza do podejmowania najemnej pracy, a własne mechanizmy obronne: do jej unikania.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.