Pracownicy zapłacą podatek nawet za drinki, których nie wypili

Kraj | Prawa pracownika

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 17 stycznia 2012 r. uznał, że spotkania integracyjne dla pracowników stanowią ich przychód. Nie ma przy tym znaczenia, w jakim zakresie pracownik skorzystał ze świadczeń oferowanych podczas takiej imprezy. Wystarczająca jest bowiem sama możliwość odniesienia korzyści. Wyrok buduje nową linię interpretacyjną. Dotychczasowe orzecznictwo wskazywało, że takich nieodpłatnych świadczeń, których charakter nie pozwala na określenie ich wartości, nie można uznać za przychód pracownika.

Biorąc udział w imprezie integracyjnej trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia podatku i to niezależnie od tego, czy na takiej imprezie byliśmy przez cały czas, czy pojawiliśmy się tylko na chwilę żeby podtrzymać dobre relacje z innymi pracownikami lub przełożonymi. Nie ma też znaczenia, czy w trakcie takiej imprezy faktycznie korzystaliśmy z przewidzianych dla uczestników atrakcji (poczęstunek, gry, nagrody). Wystarczy, że pracodawca je przygotował. Udział w imprezie integracyjnej może nas kosztować nawet 256 zł – szacuje Tax Care.

Za: http://forsal.pl/artykuly/586920,byles_na_imprezie_integracyjnej_zaplaci...

btw.

Na marginesie: część polskiej lewicy pewnie się cieszy. Nie do wiary, ale u nas naprawdę istnieją lewicowy, którym zależy na wzmacnianiu kapitalistycznego państwa.

No nie rób sobie jaj. Kto

No nie rób sobie jaj. Kto miałby powód, by się z tego cieszyć?

Na lewica.pl mnoży się od

Na lewica.pl mnoży się od takich, dla których państwo, nawet obecne - kapitalistyczne to bożek. Dla nich każdy dochód państwa jest lewicowy.

jezeli mowisz o

jezeli mowisz o kapitalistycznej socjaldemokracji to nic dziwnego, ale ja nie uznaje ich w ogole za lewice.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.