Prawicowe insynuacje, zmiany tematu i wyolbrzymienia

Blog

Aby cenny czas ludzi inteligentnych nie byl juz wiecej az tak marnowany, zdecydowalem sie napisac ten tekst.
To, co obserwuje w sieci juz mnie nie denerwuje jak kiedys, teraz po prostu przecieram oczy ze zdumienia, jak skrajna prawica manipuluje mlodymi ludzmi.

Dla nich podzial jest bardzo prosty - "Są tylko dwie strony – nasza i ta druga" - jak pisza dumnie na jednej ze swoich ulubionych stron.

I kurczowo sie tego trzymaja.

Jak to sie objawia? Bardzo czesto jest to sprowadzone do granic tak absurdalnych, ze jeszcze jakis czas temu nie uwierzylbym w to.

Jesli ktos napisze, ze jest za delegalizacja SLD - wg mlodych chlopcow na pewno jest narodowcem i trzeba go zaprosic, by wstapil do ONR.

Jesli ktos wstawi artykul o tym, ze umarla kobieta, ktorej odmowiono aborcji - natychmiast zmieniany jest temat i zaczyna sie licytacja, czy wiecej ludzi zginelo w wyniku aborcji, czy matek w wyniku tego zakazu.

Jesli ktos napisze o rzeziach franksistow w czasie Rewolucji Hiszpanskiej - natychmiast podnoszone sa argumenty udowadniajace, iz 2 strona tez nie byla swieta.

Jesli ktos napisze, ze nazizm zabral zycie milionom istot - kontrargumentem jest stwierdzenie typu " Stalin byl gorszy".

Jesli ktos napisze, ze za czasow PRL'u bylo stabilniej - natychmiast okrzykniety jest "komuchem" i wysyla sie go do Korei Polnocnej.

Zasada takich dzialan jest prosta - jesli brakuje ci argumentu, jesli zdajesz sobie sprawe z tego, ze w latach '80 narodowcy palili cygara imajac w dupie klase robotnicza - wiesz o tym doskonale, ale to prawda niewygodna i twoi poplecznicy absolutnie nie moga sie o tym dowiedziec - szybko zmienisz temat.

Najsmutniejsze jest to, ze niezliczona ilosc osob ciagle daje sie wciagac w takie prowokacje tracac swoj cenny czas i czesto nerwy.

Moze gdy nastepnym razem, zamiast dyskutujac z jakims oswieconym ekonomista twierdzacym, ze zlikwidowanie umow smieciowych doprowadzi do 3krotnego wzrostu bezrobocia lepiej bedzie podeslac mu link do tego tematu?

Salud!

Moze gdy nastepnym razem,

Moze gdy nastepnym razem, zamiast dyskutujac z jakims oswieconym ekonomista twierdzacym, ze zlikwidowanie umow smieciowych doprowadzi do 3krotnego wzrostu bezrobocia lepiej bedzie podeslac mu link do tego tematu?

Może, ale o ile mniej zabawy wtedy byłoby

Znaczy akurat to jest chyba

Znaczy akurat to jest chyba dość powszechna przypadłość. Jeśli na tym portalu masz czelność wyraźić inne zdanie na jakiś temat niż wiodący anarchiści to z miejsca dostajesz łatke faszysty.

udowodnij"Guernica Y Luno -

udowodnij

"Guernica Y Luno - 5 minut"

choćby komentarz Yaka

choćby komentarz Yaka poniżej? nie zgodziłem z treścią poprawnie-myślowego artykułu więc odesłał mnie z miejsca na fora dla faszystów.

Oh w takim razie wytłumacz

Oh w takim razie wytłumacz mi w jaki sposób (bez nazistowskich insynuacji zmian tematu i wyolbrzymień) mam rozumieć słowa Yaka o tym żebym wypieprzał na fora dla faszystów? Czy może jednak sam fakt posiadania odmiennej opini od prezesa anarchistów czyni mnie faktycznie faszystą?

yak napisal, ze nie brakuje

yak napisal, ze nie brakuje forow, na ktorych mozesz glosic poglady faszystowskie.
ty odczytales to jako rozkaz "wypieprzania na fora dla faszystow".

kto nie umie czytac ze zrozumieniem - ty, ja czy yak?

"Guernica Y Luno - 5 minut"

kto nie umie czytac ze

kto nie umie czytac ze zrozumieniem - ty, ja czy yak?

noo za zasadniczo to ty.

nie brakuje forow, na ktorych mozesz glosic poglady faszystowskie

niby dlaczego wyszedł odrazu z założenia, że mam ochote głośić poglądy faszystowskie? chyba, że faszyzmem jest już samo nie zgadzanie się z wami.

ru ru ru rur rurkowce.

ru ru ru rur rurkowce.

Dyskusja z Tobą jest jak

Dyskusja z Tobą jest jak dissowanie się Peji z Tede.
Jacku.

Nie brakuje przecież

Nie brakuje przecież forów, gdzie możesz głosić poglądy faszystowskie. W Polsce to przecież w dobrym tonie. To takie "niepoprawne" i trendy.

zamierzacie jakoś

zamierzacie jakoś zareagować na wypowiedzi pisowców o anarchistach i odwracanie uwagi od ich nacjonalistycznych kolegów?

W anarchizmie chodzi o to,

W anarchizmie chodzi o to, że nie ma centralnego biura podawczego, do którego zgłaszasz podania i cierpliwie czekasz na ich realizację. Jeśli wolisz autorytarną organizację, która będzie działać w twoim imieniu, to nie ten adres.

Doskonale wiesz że to musi

Doskonale wiesz że to musi być w Warszawie i nikt inny tego nie zrobi, oczywiście mogą to zrobić anarchiści w Pipidówie Dolnej wątpię jednak żeby odniosło to jakikolwiek skutek.
A z tego że nie ma centralnego biura podawczego wynika dodatkowo że powinni to zrobić ludzie będacy na miejscu, niekoniecznie bedący centrum ruchu ;)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.