PRÓBA ZAMORDOWANIA ANTYFASZYSTY

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

16 maja około g. 18 na rogu ulicy Tamka i Dobrej w Warszawie pchnięto nożem młodego człowieka.

2 mężczyzn szło za ofiarą - Maciejem D - nagle jeden z nich wybiegł od przodu i prysnął mu w oczy gazem łzawiącym, w tym momencie drugi zadał cios w plecy. - Wydawało mi się, że mnie z tyłu kopnęli, potem upadłem, oni dalej mnie kopali i poczułem ciepło na plecach. - mówi Maciej D., ofiara ataku.

Maciej pamięta również, że w trakcie bicia napastnicy krzyczeli hasła typu "Zabijemy cię, ty lewacka kurwo!". Mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że pchnięto go w plecy 30-centymetrowej długości nożem, który przebił płuco. Maciej przeszedł operację, obecnie jest w stanie stabilnym. Lekarze uważają, że osoby, które zaatakowały Macieja miały zamiar go zabić.

Policja zabezpieczyła nóż, który został porzucony w krzakach niedaleko miejsca zdarzenia.

Istnieją podejrzenia, że ataku dokonali członkowie jednej z bojówek faszystowskich. W okolicach jego domu od jakiegoś czasu kręcili się nazi-skinheadzi. Mogli inspirować sie stroną, na której umieszczone są zdjęcia (a także dane osobowe, adresy, numery telefonów) aktywistów lewicowych, anarchistycznych, ekologicznych, ludzi o poglądach wolnościowych, a także osób publicznych, których przekonania w jakikolwiek sposób odbiegają od modelu skrajnie prawicowego. Na tejże stronie umieszczone jest hasło "PAMIĘTAJ MIEJSCA, TWARZE ZDRAJCÓW RASY, ONI WSZYSCY ZAPŁACĄ ZA SWOJE ZBRODNIE". Wśród wymienianych nazwisk pojawiło sie też Macieja D. - wraz z danymi pozwalającymi go zidentyfikować.

Oświadczenie przyjaciół Maćka i ruchu antyfaszystowskiego: [kliknij]

[Źródło: imc wawa]

Redwatch

Redwatch na swojej stronie na pytanie, czy popiera ten atak, odpowiada: "(..) popieramy ten jak i wszystkie inne ataki na lewicowców". "Jeśli jest ono [wydarzenie] naprawdę związane z Redwatch, znaczy że akcja jest udana."

Niczego innego jesli chodzi

Niczego innego jesli chodzi o komentarz ze strony twórców strony RedWatch nie mozna było sie spodziewać.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.