Problemy pracowników firmy Impel w gdańskim szpitalu

Kraj | Prawa pracownika

W tym roku, ponad trzystu pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku - salowych, noszowych, sanitariuszy, osoby zatrudnione w transporcie - straciło swoją stałą pracę w szpitalu. Ale większość z nich nadal tam pracuje. Zostali przekazani zewnętrznej firmie.

Salowe, noszowi i sanitariusze, którzy w tym szpitalu przepracowali po kilkadziesiąt lat na etatach, skarżą się, że Impel Cleaning i Hospital Serwis Partner nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Teraz kilkudziesięciu pracowników nie otrzymało na czas swoich pensji. A według ich relacji, na terenie szpitala pojawiają się kolejne nowe osoby przez nią zatrudniane, które nie przeszły badań, nie mają wymaganych szczepień, a nawet umów o pracę. Pracownicy twierdzą, że Impel poszukuje głównie ludzi z I i II grupą inwalidztwa, by nie płacić im ZUS-u i dopuszcza ich bez żadnych badań i przeszkolenia do pacjentów.

Impel Cleaning i Hospital Serwis Partner, który wygrał przetarg i w ramach outsourcingu od 1 czerwca br. zajmuje się sprzątaniem szpitala,terenu wokół niego, transportem i pomocą przy pacjentach. Umowę zawarto na cztery lata. Rocznie UCK będzie za te usługi płacić firmie Impel ponad 9 mln zł.

Kiedy Impel przejął ponad 300 etatowych pracowników z UCK, firma zagwarantowała im pracę na dotychczasowych warunkach przez rok. Ale część z nich już się zwolniła, kolejnych 50 osób zamierza złożyć wypowiedzenia 22 lipca.

brygadzistki w pierwszych

brygadzistki w pierwszych dniach funkcjonowania w UCK musiały naganiać ludzi z ulicy do pracy, "badania lekarskie" były jakieś tam robione w biurze, szpital jeszcze kupił impelowi traktor do sprzątania terenu ...... po prostu reorganizacja na całego. CZŁOWIEK TO NIE TOWAR! NAJPIERW LUDZIE POTEM ZYSK!

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.