Protest polskich związkowców pod IKEA w Sztokholmie
Związkowcy z "Solidarności" protestowali przed największym na świecie sklepem IKEA w Sztokholmie przeciwko polityce szwedzkiego koncernu. W gazecie "Svenska Dagbladet",także ukazało się ogłoszenie zamieszczone przez "Solidarność". Nawołuje ono opinię publiczną do wsparcia związku zawodowego w sporze z władzami koncernu IKEA.
Pod sklepem związkowcy rozdali ulotki z informacjami o tym jak ochraniająca polskie sklepy firma Solid nie płaci na fundusz socjalny. Związkowcy liczyli, że tylko 20-minutowy dochód sklepów IKEA w Polsce pozwoliłby na opłacenie całorocznych składek funduszu dla wszystkich polskich ochroniarzy sieci IKEA.
Związkowcy podkreślają również, że władze szwedzkiego koncernu wywierają presję na szefostwo "Solid Security", aby ograniczyło wpływy związków zawodowych działających w firmie. Według ich relacji ich członkowie są zastraszani.





