Przegląd filmów Kena Loacha

2006-11-23 18:00
2006-11-23 22:00

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmów Kena Loacha:

23.11. godz. 18:00

Kes (1969)

reżyseria: Ken Loach

scenariusz na podstawie książki Barry'ego Hinesa "A Kestrel for a Knave": Barry Hines , Ken Loach,

zdjęcia: Chris Menges

muzyka: John Cameron,

czas trwania: 110 min.

Czternastoletni Billy żyje w górniczym miasteczku, na północy Anglii. Mieszka z zapracowaną matką oraz z przyrodnim, starszym bratem, z którym nie umie się porozumieć. Rodzina jest bardzo biedna i Billy zarabia na życie roznoszeniem gazet. Szkoła go nudzi, grubiańscy koledzy drwią z jego ubóstwa i drobnej postury, a nauczyciele nie interesują się swoimi podopiecznymi. Billy wykorzystuje każdą okazję, by wyrwać się za miasto i obserwować ptaki. Podczas kolejnej wyprawy znajduje gniazdo dzikiego sokoła, skąd zabiera jedno pisklę. W ogrodowej szopie zaczyna tresować ptaka, wykorzystując do tego ukradzioną książkę...

Czuły pocałunek (2004)

reżyseria: Ken Loach
scenariusz: Paul Laverty
zdjęcia: Barry Ackroyd
muzyka: George Fenton

czas trwania: 104 min.

Współczesne Glasgow. Historia miłości łączącej Roisin i Casima. Czy może przetrwać związek nauczycielki muzyki, która naucza w katolickim liceum i pakistańskiego didżeja z muzułmańskiej, wciąż hołdującej tradycji rodziny? Czy będą musieli zrezygnować z przekonań religijnych? Wyrzekną się rodziny?

24.11. godz.18:00

Rozbitkowie (2001)

reżyseria: Ken Loach
scenariusz na podstawie pamiętników Roba Dawbera: Rob Dawber
zdjęcia: Barry Ackroyd,
muzyka: George Fenton

czas trwania: 92 min.

Film opowiada o grupie pracowników kolei w Południowym Yorkshire w Wielkiej Brytanii. W roku 1995 firma państwowa British Rail zostaje prywatyzowana. Długoletni i doświadczeni pracownicy Paul, Mick, Len i Gerry zostają zmuszeni do zmiany swoich nawyków i przyzwyczajeń, ponieważ nowy właściciel "East Midland Infrastructure" wprowadza nową organizację pracy, która stawia klienta na pierwszym miejscu. Na papierze wygląda to pięknie, ale w praktyce muszą oni pracować szybciej, wydajniej, ogólnie ciężej. Atmosferę dodatkowo psują naciski na "dobrowolne" rozstanie się z firmą w zamian za sporą odprawę. Inni tracą pracę z byle powodu, co prowadzi do rodzinnych tragedii. Kolejarze ze smutkiem i żalem godzą się na nieodwracalne zmiany. Film oparty na pamiętnikach pracownika BR, ilustruje zmiany prowadzone przez rząd M.Thatcher w celu obniżenia kosztów w kolejach państwowych. Trudny i wymagający film wymuszający przemyślenia i boleśnie odkrywający prawdę o skutkach prywatyzacji, o ludzkiej stronie tego procesu.

Miejsce: Cafe Mięsna ul.Ratajczaka 14 Poznań

http://www.myspace.com/cafemiesna
www.gas.hardcore.lt

prosimy na przyszłość o

prosimy na przyszłość o umieszczanie informacji o spotkaniach, akcjach itd. w odpowiedniej działce (wydarzenia), a nie w Tekstach, tak jak to było w tym przypadku, bo nam to utrudnia pracę. Z góry dziękuję.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.