Publiczny Ratunek 16 kur (Czechy)

Aktywiści z Czech uratowali w Publicznej akcji (odkryte twarze) 16 kur z hodowli klatkowej. Zdjęcia, filmy i info w języku czeskim tutaj http://www.realita.tv/content.php?action=show-site&id=401&language=1

-rmx

Jestem z was dumny

Jestem dumny że uratowaliście te kury od niechybnej śmierci , ale ciekawe co z nimi zrobicie teraz bo chyba nie wypuscicie ich na wolnosć , bo po chodowli w klatkach one nie mają pojęcia o co chodzi na zewnątrz . Jedynie możecie sobie je jako zwierzeta domowe trzymać , ale kury nie są najwdzięczniejszymi pupilami .
jescze raz brawo dla czeskich ekologow - wolnośc dla krecika - wypuście go z telewizora

Szarik a nie pomyślałeś,

Szarik a nie pomyślałeś, że będą je trzymać na podwórku?

tak

MILCZ!

Kura a rewolucja

Taka kura nie ma systemu immunologicznego -wiec szybko zdechnie - od urodzenia jest faszerowana antybiotykami itd... Pomyśleć ze ta kura ma sie tak do normalnej kury jak współczesny człowiek do człowieka jakim mógłby być.

Dzieciaki z inkubatora

A pomyślałeś że jak wyciągają takiego noworodka trzymanego w inkubatorze na oddział i on/ona leży sobie bezbronny w łóżeczku i przyjdzie banda ekoświrów i wywali go na podwórko "w imie wolnosci" to dzieciak będzie szczęśliwy .
Bo ja mysle że niezabardzo , te zwierzęta nie są przystosowane do życia na "wolości" ani na podwórku ani jako "dzikie" i zdechną jedyną rużnicą jest że nie pójdą do rzeźni .

Ty też nie chciałbyś być

Ty też nie chciałbyś być maszyną do masowej produkcji, która, mimo iż czuje, jest trzymana bez dostępu do światła, w niewyobrażalnym ścisku i nie mogąc się poruszać.
To był protest przeciw złemu traktowaniu tych kur. Twierdzisz, że najlepszym wyjściem byłoby je zostawić samym sobie? Pewnie takie samo masz zdanie m.in. do zwierząt futerkowych.
W takim razie dlaczego, gdy otworzysz zwierzęciu klatkę, to bez względu na to czy zginie i jak bardzo jest zmaltretowane, zawsze ucieknie? Bo ty też wolałbyś sobie wybrać w jakim miejscu i w jakich warunkach zginąć.

Na kogo to atak

Ja doskonale rozumiem że to miał być protest przeciwko hodowli przemysłowej i wiem w jakich warunkach są "produkowane" te zwierzaki , ale wydaje mi sie że o wiele lepszym sposobem byłaby akcja przeciwko właścicielowi - bo nieoszukujmy sie, 16 kur dla niego to nic.
Wiadomośc o akcji dotarła do określonej grupki osób (takich jak My) które doskonale zdają sobie sprawe z warunków w jakich hodowane są zwierzęta i nic więcej kury umrą , o akcji wszyscy zapomną - nic więcej żadnego echa. To wydaje mi sie bezsensowne . "Uwolniono" 16 kurczaków które i tak zdechną bo idzie zima i wątpie żeby ją przetrzymały .
Pan właściciel zarobi pare koron mniej . Próbując zredukować straty będzie bardziej tuczył żywe kurczaki albo zacznie hodować więcej (przy tej samej powierzchni życiowej) , na wypadek jakby mu ekolodzy mieli znów sie włamać .

Ktosiek jeżeli dobrze pamiętam to te kurczaki na fermach są trzymane pod bardzo ostrym światłem - żeby im było ciepło i żeby rosły , a pozatym wspaniale wiedzieć że czytasz w moich myślach i wiesz co myśle o fuetrkowcach .

"wiec szybko

"wiec szybko zdechnie"
"które i tak zdechną"
odbiegając na chwilę od tematu.
Tak. Bo kura niby "zdycha".
A któryś z następnych czy tam poprzednich newsów ma tytuł: "Każdy umiera tak samo"
Więc jaką różnicę widzicie między śmiercią człowieka, a innego zwierzęcia? Takie słowo jest wyrażaniem totalnej pogardy dla tych zwierząt i cierpienia, przez które przeszły i przez które przechodzi w każdej sekundzie setki innych.

Wręcz przeciwnie

Cytaują za słownikiem języka polskiego PWN

"zdechnąć — zdychać
1. pot. «o zwierzęciu: skończyć życie»
2. zdychać pot. «cierpieć»
3. pogard. «umrzeć»
4. zdychać pot. «chylić się ku upadkowi»"

człowiek też może zdychać w pogardliwych warunkach i jeżeli ta kura zdechnie bo jest zamęczona przez człowieka/inną kure/cokolwiek innego w podłych i urągających warunkach to jest to zdychanie.
Więc niewidze żadnego problemu z tym słowem .

Ja nie wyrażam pogardy do kur , a wręcz przeciwnie cała moja awantura o ten wydawało by sie błachy artkuł polega na tym ze CI CZESCY AKTYWISCI NIE POMOGLI W NICZYM TYM ZWIERZAKOM - BO TE KURY SĄ SKAZANE NA ŚMIERĆ PRAKTYCZNIE OD URODZENIA . To że mieli odsłonięte twarze i złośliwi mogli by w tym widzieć jakiś sposób na lans to inna sprawa.

szarik

wepchnij sobie ten slownik gleboko, bo tak samo kiedys, w innych krajach, o ludziach danych nacji mowiono 'zwierzeta' 'zdychaja'.

tymi kurami beda sie opiekowali ludzie, po prostu godnie dozyja starosci i umra, a nikt ich pozniej nie sprzeda jako produkt w folii.

nikt nie jest skazany, a szczegolnie ci ktorzy sa uwolnieni i zyja! to ty, skazujesz te zwierzeta na smierc wymyslajac takie glupoty.

wiadomosc o uwolnieniu nie dotarla tylko do anarcho-serwisu. pojawila sie w MEDIACH MASOWYCH. to realne dzialanie, uzasadnione i skuteczne. to ze na ciebie to w ogole nie dziala, byc moze tak ma byc, ale daj juz spokoj tym szczesliwym wreszcie kurom...

Kura a rewolucja cd.

Realna działanie to takie które perspektywicznie prowadzi do zmiany lub choćby poprawy sytuacji. niestety jak sie przyjrzeć praktyce obrońców zwierząt przez ostatnie dziesięciolecia to nic takiego nie ma miejsca. Prze ostatnie lata "rewolucyjnie" rozwija sie "produkcja" przemysłowa zwierząt i roślin nie ubywa cierpienia - pogarsza sie tez to co jemy. Biosfera koroduje. Wegetarianie stali sie znaczą nisza na rynku i co z tego? - sami swymi wyborami konsumenckimi napędzają korporacyjna machinę. Pora wiec by wszyscy obrońcy zwierząt przemyśleli swa strategie i taktykę. Bo jak na razie ma ona jedynie wymiar auto terapeutyczny. Pozwala im po prostu uważać sie za coś lepszego od przeciętnego zjadacza kurczaków.

masz duzo racji!

trzeba dzialac jeszcze bardziej skuteczniej!!!
a tego szarika to nie bede komentowal ;)

"w innych krajach, o ludziach danych nacji mowiono 'zwierzeta'"

Słownika sobie nie wpechne bo elektroniczny ( a nawet jakbym sobie wepchnął to wg ciebie było by to znęcanie sie nad zwierzetami ). Niewiem jak dalej potoczyly sie losy ty kur , i czy ktoś sie nimi opiekuje i trzyma je u siebie na podwórku czy ma dla nich zagrode czy zapewnia im wolną przestrzeń i nie niem tego ani ja ani ty .
Szczesliwe wreszcie kury nie maj pojęcia co sie dzieje wokół nich teraz i prawdopodbnie sa w nielada szoku , a czy jeszcze żyją to nie jest pewne .
One są o tyle skazane że nie mają wykształconego układu immunologicznego i albo będą jadły to co im dazdą w fermie cały czas , albo zachorują niedługo po tym jak przestaną dostawać specjalną karme .
Nawet jak wiadomośc dotarła gdzieś dalej to została albo WYŚMIANA albo w najlepszym razie olana .
Bo nikt nie mysli ze grupa ludzi która uwalnia 16 KUR to świry albo robią to dla żartów (żeby nie powiedzieć jaj)

wolf

to o milczeniu nie do ciebie :]

Więc to pewnie było do

Więc to pewnie było do mnie , tylko to nie jest chyba odpowiedznie miejsce żeby pisać komuś milcz , wkońcu to CIA ostoja wolnosci słowa . Następnym razem sie zastanów i jak już komentujesz to z sensem .

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.