Putin na walentynki

Publicystyka

Władimir Putin to dla większości Rosjan żelazny człowiek, który nie pije, nie pali i uprawia sport - może surowy, ale uczciwy. Ale co kryje się pod maską zimnego perfekcjonisty? Twórcy rzewnego romantycznego filmu "Pocałunek - nie dla prasy" przekonują, że gorące i wrażliwe serce. W romantycznych opowieściach o prywatnym życiu swoich fikcyjnych - lub nie - przywódców, brylowali do tej pory Amerykanie. Filmy z kategorii "miłość na szczytach władzy" omijały Rosję. W końcu jednak i Kreml padł. Chociaż główny bohater nie nazywa się Władimir, a jego nadobna wybranka Ludmiła, to i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Nawet jeśli twórcy filmu zaprzeczają, że ma on cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, to i tak dużo w nim zbieżnych punktów z prawdziwym życiorysem

Putin - przykładny mąż i ojciec

Przykłady? Główny bohater to pracujący w wywiadzie, mówiący po niemiecku Rosjanin z Sankt Petersburga. Władimir Putin, z Leningradu (obecnie St. Petersburg) przez lata był rezydentem KGB w enerdowskim Dreźnie. Wybranką serca bohatera jest stewardessa, która w konsekwencji udanego związku rodzi dwie córki. Ludmiła, małżonka prezydenta, rzeczywiście latała na pokładzie radzieckich linii lotniczych, a państwo Putinowie faktycznie mają dwie urocze córki - Marię (1985) i urodzoną w NRD Katię (1986).

Na ekranie zobaczymy historię miłości Jego do Niej - zauroczenie, prozę życia i zmagania prawdziwego uczucia z wymogami politycznej kariery. Nie zawsze jest wesoło, ale koniec wieńczy dzieło - bohater zostaje prezydentem, przy czym nie przestaje być kochającym mężem i ojcem.

Film powstał aż pięć lat temu, ale twórcy uznali, a raczej "ktoś" uznał, że warto go pokazać Rosjanom dopiero teraz. Odchodzący w tym roku z Kremla Władimir Putin dostał więc ładną, okolicznościową laurkę. Na nową drogę życia.

Ta recenzja to jakiś żart?

Ta recenzja to jakiś żart?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.