Represje za opublikowanie zdjęć policji

Świat | Represje

We Francji były członek Indymediów będzie miał sprawę za opublikowanie zdjęć w 2004 r. Dominique Villepin i CRS (francuskie oddziały policji wyspecjalizowane w atakowaniu demonstracji) zgłosili do prokuratury oskarżenie przeciwko Indymediom o zniesławienie policji. Chodzi o opisanie policyjnej akcji przeciw imigrantom w 2004 roku. Policja wytoczyła sprawę przeciw człowiekowi, którego uważa za „dyrektora” Indymediów – choć nie istnieją dyrektorzy Indymediów, a jedynie wolontariusze.

Kilka tygodni temu władze Francji wprowadziły nowe prawo zabraniające publikacji przedstawiających sceny przemocy w internecie wszystkim osobom nie będącym profesjonalnymi dziennikarzami. Choć rząd twierdzi, że chce walczyć z gwałtownymi filmami wideo w internecie robionymi dla zabawy, aktywiści podkreślają, że rząd zaczął rozmawiać o tym zakazie po tym, jak miały miejsce bunty studenckie przeciw dyskryminacyjnym warunkom zatrudnienia CPE w 2006 r. Prawo to wyraźnie zakazuje publikowania zdjęć policjantów „w trakcie wykonywania służby” czyli np. kiedy pałują demonstrantów, nie wolno tego pokazać nikomu.

Opinia grupy Reporters Without Borders w sprawie zakazu:
http://www.rsf.org/article.php3?id_article=21237

Kolejna sprawa, która

Kolejna sprawa, która doprowadza mnie do szału!! Skoro policja to odrazu nie wolno ich dotknąć!! - to jest porąbana zasada! Poprostu z tego co sie dzieje można wywnioskować, że im wolno robić wszystko i nie poniosą za to żądnych konsekwencji, a osoba która będzie chciala pokazać prawde o nich zostanie dosłownie zniszczona przez faszystowskie instytucje państwowe - popostu obłęd! Naszczęscie sa ludzie którzy mają siłe walczyć z tym obłędem i pozostaje mieć nadzieje, że ten syf uda się kiedyś posprzątać! VIVA ANARCHIA!!

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.