Rząd chce całkowicie zwolnić pracodawców z obowiązku wypłaty wynagrodzenia w okresie chorobowego

Kraj | Gospodarka | Prawa pracownika

O zmianach w kodeksie pracy już pisaliśmy na CIA. Od 2009 roku pracodawcy mają opłacać wynagrodzenia za czas choroby pracownika przez 14, a nie jak obecnie 33 dni zwolnienia lekarskiego w danym roku. Rząd chce jednak, aby docelowo pracodawcy w ogóle nie ponosili żadnych kosztów. Od pierwszego dnia choroby pracownicy mają otrzymywać wyłącznie zasiłek chorobowy z ZUS.

Liberalny rząd znowu ulega

Liberalny rząd znowu ulega roszczeniowej postawie właścicieli firm.

To dobry punkt

Ruch pracowniczy powinien wykorzystac ten fakt o to aby jak najwieksza czesc tych pieniedzy ktore ida tak czy siak z kieszeni pracownika (zaden pracodawca nie doklada ze swoich)wrocily do nich w postaci wyplaty.

no i mamy qrwa WOLNY RYNEK

no i mamy qrwa WOLNY RYNEK

zwolnienia

no to cos czuje ze zwolnien lekarze nie beda dawac ... chyba oczywiste czemu

Kurestwo.

Kurestwo. Zmiany kodeksu dla małych firm w których i tak panuje totalne bezprawie! Kto kiedykolwiek miał do czynienia z domorosłym biznesmenem to wie, o czym mówię. Paradoksalnie łatwiej przetrwać i domagać się o swoje w dużym zakładzie niż jakiejś manufakturze gdzie każdy każdemu na ręce patrzy a o zorganizowaniu jakiegokolwiek protestu nie ma mowy. No, ale każdy kij ma dwa końce marnie opłacani, wyzyskiwani i poniżani pracownicy będą nadal emigrować za chlebem i co wtedy drodzy liberałowie zrobią sprowadzą chińczyków w bydlęcych wagonach?

chorobowe

Zasrane dziady

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.