Skrajna prawica? Konfidenci!

Publicystyka

Środowisko skrajnej prawicy, często podkreśla swoją krytyczną i bezkompromisową postawę wobec kontaktów z policją i organami ścigania.

Żeby rozwiać złudzenia co do postawy nacjonalistów zamieszczamy udokumentowane przykłady donosów Narodowego Odrodzenia Polski i środowisk nacjonalistycznych na policję i do prokuratury, przeciwko min. uczestnikom antyfaszystowskich demonstracji.

Czytelnikom zwracamy uwagę, na to, że cytowane teksty min. z nacjonalistycznych stron internetowych w stylu "grupy lewackich bandytów", czy "lewackiej grupy przestępczej" itp, są wyrazem fobii nacjonalistów przed urojonym 'czerwonym' wrogiem, a nie faktycznym charakterem radykalnych grup antyfaszystowskich oskarżanych przez faszystów.

We Wrocławiu w dniu 21 marca 2007r, podczas legalnej demonstracji zorganizowanej przez walczący o "katolicką Polskę" NOP wspólnie z neopogańskim Stowarzyszeniem "Zadruga" (jak oni się dogadali?), doszło do utarczek antyfaszystów z policją i nacjonalistami. Aresztowano min. dwóch antyfaszystów. Po demonstracji na stronie nacjonalista.pl czytamy:

"Również we Wrocławiu grupy lewackich bandytów dopuściła się poważnych czynów o charakterze kryminalnym, definiowanych w kodeksie karnym.

W związku z powyższym, po skompletowaniu materiałów z własnego monitoringu, Narodowe Odrodzenie Polski złoży wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko uczestnikom, organizatorom i inspiratorom napaści na manifestację NOP".

Link: http://nacjonalista.pl/wiadomosci.php?id=1663&licz=1

Kolejna sprawa dotyczy zdarzeń w Toruniu z 15 sierpnia 2006r. W tym dniu ulicami toruńskiej starówki przemaszerowała kilkudziesięcioosobowa demonstracja nacjonalistów w celu uczczenia rocznicy "Cudu Nad Wisłą". Na Trasie przemarszu faszystów pojawiła się grupa antyfaszystów, która próbowała zakłócić przemarsz. Po incydencie na stronach NOP-u czytamy:

"W dniu dzisiejszym skierowaliśmy do prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania karnego przeciwko uczestnikom lewackiej grupy przestępczej, która próbowała rozbić manifestację NOP. Jednocześnie zwróciliśmy się do Komendanta Wojewódzkiego Policji z żądaniem wyjaśnienia powodów, które powstrzymały podległe mu służby przed aresztowaniem lewackich bandytów."

Link: http://www.torun.nop.org.pl/ (ARCHIWUM 2006, info z 22.VIII.2006)

Olsztyn 09.12.2006. W Tym dniu NOP i ONR, "manifestują swój sprzeciw wobec aborcji i promocji zboczeń w polskim życiu publicznym". Miejscowi antyfaszyści organizują nielegalną kontrdemonstrację. Po niej na stronach NOP faszyści wyrażają swoje oburzenie brakiem interwencji ze strony policji i przedstawicielki Urzędu Miejskiego więc:

"W tej sprawie Narodowe Odrodzenie Polski skieruje do Prokuratora Generalnego wniosek o wszczęcie postępowania karnego''. Link:
http://www.nop.org.pl/?artykul_id=503

Następny przykład to sytuacja z 30 stycznia 2006r.

Faszyści próbują rozprawić się z Maciejem Ł., który według nich na łamach serwisu internetowego lubiehrubie.pl znieważył ich jako katolików, przyrównując ich do nazistów. Na stronie NOP-u pojawia się kopia donosu do prokuratury gdzie min. czytamy:

"W imieniu Narodowego Odrodzenia Polski wnoszę o wszczęcie postępowania
karnego przeciwko Maciejowi Ł, miejsce pobytu nieznane, redaktorowi strony
internetowej www.lubiehrubie.pl"

Link: http://www.nop.org.pl/?artykul_id=310

Kolejny przykład pochodzi z 10 czerwca 2006. W KRP Warszawa Śródmieście złożono donos na uczestnika ruchu antyfaszystowskiego, jakoby chciał zabić dwie osoby z Chorzowa należące do ONR.

Sygn akt KW-9333?06

W 2004 roku zakończył się proces 5 białostockich antyfaszystów, oskarżonych przez działacza Polskiej Partii Narodowej (wcześniej MW), oraz wokalistę skrajnie prawicowej grupy RP Oi! Adama Czeczetkiewicza o pobicie oraz groźby karalne. Wszyscy oskarżeni zostali uniewinnieni po dwuletnim procesie obfitującym w farsy w wykonaniu Czeczetkiewicza.

Wyżej wymienione przypadki to tylko te najbardziej znane, z kilku ostatnich lat, na które udało się znaleźć potwierdzenie np. w postaci linków do stron internetowych. Przykładów jest jednak więcej. Jest to dowód jaki charakter mają z pozoru twardzi i odważni nacjonaliści, którzy miotając się między stadionem piłkarskim a manifestacją NOP-u w sytuacji zagrożenia bez skrupułów odwiedzają komisariaty, donosząc na uczestników ruchu antyfaszystowskiego i chwaląc się tym bezczelnie na swoich stronach internetowych.

Z zepsutej konserwy

W tym temacie wspomnienia jakie znalazłem na forum zepsutej konserwy

http://www.conservativepunk.net/forum/viewtopic.php?t=301&postdays=0&pos...

przeczytajcie posty Human animal i Ziggi Swinka z Klasą

podobne akcje , oczywiście nie na taką skale miały miejsce w Warszawie i Krakowie np. po demonstracji przeciwko balowi elit w magistracie, który był tak jakoś w końcu karnawału skini atakowali ludzi to było już po roku 2000.
Odnośnie 1 maja 1992 to nie byłem na tym demo, ale pamiętam relację w głównym wydaniu dziennika o 19 30, powiedzieli że anarchiści zaatakowali demo WZZ i kijami pobili uczestników, ponoć Gwiazda dzwonił do TVP i żądał sprostowania, ale się oczywiście tego nie doczekał.
Jeszcze jedna historia. W 1994 albo 95 roku był w Trójmieście koncert punkowy, chyba kapel z Finlandii i przed koncertem psy zatrzymały tranwaj w ekipą , która na ten koncert jechała, chyba z 40 osób. Wielu pobito,kazano klękać w błocie, chyba komuś złamano rękę. W tym czasie na klub, w którym były chyba tylko kapele napadła banda łysych. Pobiła ludzi, wybiła szyby, myślicie, że to przypadek???

Nazi konfidenci: wczoraj - dzisiaj - zawsze

1. Podany przez was link do sprawy w Toruniu 15.08.2006 nie działa. Ale za to teraz ten artykuł z ta samą treścią znajduje się tutaj: http://www.nop.org.pl/?artykul_id=423

2. po drugie to naprawdę świetnie że ktoś to zebrał, polecam to dawać na wszystkie fora kibicowskie - naprawdę przynosi to efekty

3.przydałoby się jeszcze opisać takie przypadki ze strony ONRu bo też było ich dużo a na razie daliście sam NOP

4. Co do czeczetkiewicza - szczoty to jest mega frajerem który sprzedawał nawet swoich kumpli nazioli a nadal uczestniczy w ich akcjach, robi koncerty itd. (swoją droga dzięki temu część osób zrozumiała co do za syfskie środowisko i odeszło od nich)

5. no a co można powiedzieć w sprawie komentrza, sprawa ich konfidenctwa jest znana wszak od dawna. Najśmieszniejsze jest to że sa bodaj jedyną organizacją pseudochuligańską która sama chwali się własną konfidencją.

No ale jak było mówione to taka ich endecka tradycja w czasie rewolucji 1905 endecy wydawali bojowników o wolność carskiej ochranie, w czasie IIWŚ wydawali lewicowych partyzantów w ręce gestapo... więc czemu się dziwić że i dzisiaj tak robią

To legalna zarejestrowana

To legalna zarejestrowana partia, a nie hooliganka ze stadionów,itp, maja prawo ^^

tak tyle że promuja się na

tak tyle że promuja się na stadionac wśód kibiców

Dodam ze zaczyna sie powazna

Dodam ze zaczyna sie powazna akcja a nie nepierdalanki na ulicy jak kilka lat temu, stąd kroki prawne.

Można by tylko jeszcze

Można by tylko jeszcze dodać, że nazywanie ich nazistami lub naziolami też może wzbudzać przeciw i warto by było tego unikać, ot tak dla porządku. Każdy wie o co chodzi, ale oni potem się rzucają.

anty nazi, anty red

jasne jasne, tylko że oni sami nazywają się "narodowymi socjalistami". Najbardziej mnie śmieszą ich internetowe docinki, jakoby istniała róznica między "NS" (narodowymi socjalistami) a "nazi" (czyli narodowymi socjalistami).

Jeśli ktoś chce być 100% tru i politikli korekt, to najlepiej nazwać ich kupami gówna, ewentualnie konfidentami, co sprowadza się do tego samego.

Tak, to legalna partia więc

Tak, to legalna partia więc nie dziwią takie kroki. Oni jak najbardziej chcą wykorzystywać to co daje prawo. W pewnym sensie rozumiem, że nie obchodzą ich jakieś subkulturowe podchody, że z policją się nie współpracuje itd. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że skinheadzi na początku lat 90-tych mocno sympatyzowali z NOP, albo po prostu byli jego członkami i przy okazji korzystali często z ochronnego parasola policji, UOP, tak jak wcześniej korzystali z ochrony komunistycznej milicji przy rozbijaniu pikiet WiP, Federacji Zielonych czy FA. Oni po prostu mają to we krwi.
Z drugiej strony to prawda, że przed 89 rokiem milicja pałowała ludzi, którzy nosili na kurtce orła w koronie, ale ci sami ludzie nie mieli obiekcji, żeby współpracować z MO przy niszczeniu ,,lewactwa,,. Dziś niektórzy z nich to wielcy i nieskalani działacze narodowi.

blah

można by jeszcze dodać konfidenta, przewodniczącego Niklotu który bardzo ochoczo sprzedał mnie na policję twierdząc że mogę mieć informacje na temat *****lu który dostali na 11 listopada dwa czy trzy lata temu...
wypłakał się w rękaw policjantom z rydygiera a ci mnie później ciągali w sprawie o której nie miałem pojęcia i wymachiwali stosem wydruków z forum anarchistycznego twierdząc że to dowody...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.