[Warszawa] Spotkanie organizacyjne przed demonstracją upamiętniającą katastrofę w Czarnobylu.
W imieniu Inicjatywy AntyNuklearnej zapraszamy na otwarte spotkanie dotyczące demonstracji w rocznicę katastrofy w Czarnobylu.
Spotkanie to odbędzie się 9 kwietnia 2009 o godzinie 17.00 w lokalu Stowarzyszenia Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46/6 Warszawa (w pobliżu Dworca Centralnego).
Zachęcamy wszystkie organizacje i osoby zainteresowane udziałem w demonstracji jak również pomocą w jej organizacji.
Demonstracja odbędzie się 26 kwietnia w niedzielę o godzinie 14.00. Poczatek trasy Plac Zamkowy.
Zapraszamy i prosimy o rozpowszechnianie informacji o spotkaniu.
Inicjatywa AntyNuklearna
www.ian.abc.pl
26 kwietnia mija 23 rocznica katastrofy w Czarnobylu. Według oficjalnych danych władz ZSRR zginęło w niej zaledwie 30 osób. Tą wersję przedstawia się do dziś (niekiedy liczbę tą zwiększa się do 56).*
Katastrofa w Czarnobylu kosztowała ZSRR trzykrotnie więcej niż wszystkie korzyści komercyjne z użytkowania energii jądrowej w latach 1954 – 1990.
W Polsce po 1986 r. zakazano prowadzenia statystyk wad wrodzonych u dzieci. Eksperci przekonują że nie ma dowodów szkodliwości promieniowania...
Zapraszamy też do lektury katalogu wypadków w przemyśle nuklearnnym, ponieważ katastrofa w Czarnobylu nie była jedyną poważną awarią połączoną ze skażeniem środowiska.
Więcej na http://ian.on1.biz/articles.php?lng=pl&pg=191
*Poniżej cytaty z wydań prasowych dotyczącego jednego oficjalnego raportu z forum czarnobylskiego, które miało miejsce w Wiedniu we wrześniu 2005:
"Ilość ludzi zabitych poprzez radiację w skutek katastrofy czarnobylskiej, najgorszego wypadku atomowego na świecie, wynosi jak narazie 56… jak podało ONZ w poniedziałek”
Nieco później oficjele musieli przyznać się do 4.000 zabitych z Czarnobyla, lecz na skutek rekordowych cen ropy naftowej i ogromnych żądań większej ilości “taniej energii atomowej”, musieli podać znacznie mniejszą wartość zabitych.
Plany budowy elektrowni atomowych i składowisk odpadów promieniotwórczych w Polsce.
Inicjatywa AntyNuklearna powstała jako reakcja na przyjęte przez polski rząd założenia polityki energetycznej, w których budowa elektrowni atomowych, jest traktowana jako konieczność. Pierwszy raz próbę taką podjęto w Polsce w 1982 roku w stanie wojennym , konsekwentny opór społeczeństwa plany te pokrzyżował. Budowę elektrowni atomowych w Żarnowcu i Klempiczu wstrzymano. Niestety, korzystajac z narastajacej bierności społecznej, powrócono do tych planów w 2005 r., wbrew tendencjom cywilizowanego świata. Uznajemy za niedopuszczalne, by w kraju w którym zdecydowana większość obywateli jest tego typu inwestycjom przeciwna, władze podejmowały decyzje ponad ich głowami, w zaciszu gabinetów, bez rzetelnych konsultacji społecznych. Skandaliczny jest również sposób w jaki prezentują problem tzw. "wolne media", w których krytyczne głosy są ignorowane, lub prezentowane w sposób wybiórczy, a debata publiczna ogranicza się do jednostronnych komunikatów o rzekomej nieszkodliwości, ekologiczności i taniości energii nuklearnej. Członkowie atomowego lobby prezentowani są w nich jako bezstronni fachowcy.
Nie zgadzamy się z takim ujęciem sprawy. Naszym zdaniem budowa elektrowni atomowych niesie za sobą znacznie więcej zagrożeń i szkód niż ewentualnych korzyści. Naszym celem jest przełamanie jednostronności oficjalnych mediów, prezentacja społeczeństwu krytycznych analiz na temat energii nuklearnej, wywołanie otwartej debaty publicznej, a także promowanie rozwiązań alternatywnych. Zapraszamy do lektury, przemyśleń i wyciągania wniosków. Sprawa dotyczy nas wszystkich, zagrożenie jest realne. Przyłącz się do nas, działaj, zanim będzie za późno!
BĄDŹ AKTYWNY ZANIM BĘDZIESZ RADIOAKTYWNY!!!