Do przyjaciół-Irlandczyków: Powiedzcie "nie" Traktatowi Lizbońskiemu!

Wczoraj uruchomiona została nowa strona internetowa, poświęcona irlandzkiemu referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Autorzy strony wyrażając opinię różnych ruchów społecznych całej Unii Europejskiej przeciwnych Traktatowi, proszą "irlandzkich przyjaciół", aby w ich imieniu go zavetowali. Oni sami tego nie mogą zrobić, ponieważ w ich krajach rządzący, przestraszeni siłą opinii publicznej, uniemożliwili przeprowadzenie referendum ws. Traktatu. Los tego dokumentu leży więc teraz w rękach Irlandczyków.

Na stronie można podpisać petycję ze wspomnianą prośbą do "przyjaciół Irlandczyków".

Więcej: www.irish-friends-vote-no-for-me.org

A całość info

A całość info zaczerpnięta z:

http://attac.org.pl/?lg=pl&kat=1&dzial=163&typ=2&id=4

:-)

Jaka całość info? ktoś

Jaka całość info? ktoś nam przysłał info o tej stronie z jednym zdaniem, a ja osobiście wypełniłem go treścią po przeczytaniu tej strony. Masz problem z porównaniem tych dwóch tekstów i zauważenia różnicy?

"Wczoraj uruchomiona

"Wczoraj uruchomiona została nowa strona internetowa, poświęcona irlandzkiemu referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego"

To przepisane zdanie co do joty - zresztą pierwsze w tekście - reszta jest przerobiona. Wiadomość pojawiła się jako pierwsza w Polsce dziś rano na stronie attac, bowiem Attac wspomaga tą kampanię i czekał z podawaniem tego info do czasu uruchomienia portalu.

Nikt zapewne nie ma pretensji o info, ale po co od razu pytanie o to, czy "ktoś ma problem z porównaniem tekstów"? Właśnie nie ma problemów, dlatego ta uwaga. Życzę więcej spokoju :-)

Przy okazji - fajnie, że u

Przy okazji - fajnie, że u Was to info się ukazało, bo w Polsce ciężko się przebić z takimi wiadomościami, każdy ma być zaprogramowany przez media i generalnie popierać traktat, bo podobno to przyniesie nam sukces :-)

Przecież napisałem, że

Przecież napisałem, że ktoś nam wysłał jedno zdanie - właśnie to które cytujesz. Resztę dopisałem sam, więc nie wiem w jaki sposób została zaczerpnięta "całość".

List na stronie Attac nie

List na stronie Attac nie zawiera żadnych konkretnych argumentów dla których miałabym odrzucić Kartę Praw Podstawowych, która jest przecież częścią traktatu. Należę raczej do tych nieakceptujących decyzji Tuska dzięki której Polska właściwie nie będzie zobowiązana postanowieniami karty, no bo jakie są nasze sądy wiadomo ale cieszę, że reszta UE (bez wielkiej Brytanii) jednak będzie zobowiązana do przestrzegania Karty i programowego myślenia o polityce społecznej w jej duchu.

???

???

to super, że cieszy cię

to super, że cieszy cię "programowe myślenie o polityce" ludzi wyposażonych w władzę opierającą się o policyjne kije :).

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.