Testy na narkotyki pomagają zwalniać z pracy

Świat | Gospodarka | Prawa pracownika

Organizacje broniące prawa pracowników alarmują, że firmy w Wielkiej Brytanii masowo przeprowadzają badania medyczne pracowników, włącznie z testami na obecność narkotyków. Tych, u których wykryto choćby ślady marihuany, zwalniają bez płacenia odprawy.

Tylko w ciągu pierwszego kwartału 26,4 proc spraw, którymi się zajmowaliśmy, dotyczyło narkotykowych testów. W zeszłym roku było to zaledwie 6 procent - twierdzą przedstawiciele organizacji walczących o prawa pracowników.

Dodają, że przed recesją testom na obecność narkotyków poddawani byli tylko pracownicy, których praca była krytyczna dla bezpieczeństwa innych np. kierowcy. Teraz stały się one sposobem na tanią redukcję zatrudnienia. Według badań 40 proc. brytyjskich pracowników poniżej 40. roku życia miało kontakt z narkotykami.

Za: hyperreal.info/

.

ta spirale nakreca lobby robiace testy na narkotyki-tak samo jest w usa.zeby zlozyc aplikacje w najbradziej chujowej pracy musisz zbadac sie na obecnosc narkotykow(nie wazne czy cie przyjma czy nie;)
+ kolejny zjebany argument dla pracodawcow ze moga kogos zwolnic bo powiedzmy wczoraj na imprezie zapalil sobie ziolo.bzdura.

To co za problem nie palic?

To co za problem nie palic? Przynajmniej na rozmowie kwalifikacyjniej nie bedzie mial flashbackow. :P

Po pierwsze primo, gandzia

Po pierwsze primo, gandzia nie powoduje flashbacków.
Po drugie primo, problem jest taki, że THC można wykryć we krwi nawet miesiąc po ostatnim jaraniu, jeśli ktoś często palił, np. dzień w dzień przez okres kilku tygodni. Albo i później, dokładnych danych nie pamiętam. A w mieszkach włosowych utrzymuje się chyba nawet dłużej.

Na szczęście, standardowo robi się testy moczu, które, jak wieść gminna niesie, stosunkowo łatwo można oszukać ;) No chyba, że dojebią z partyzanta...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.