Treść ulotki rozdawanej pod sklepem H&M w Warszawie

Blog | Prawa pracownika

Dziś, pod sklepem sieci odzieżowej H&M w Galerii Centrum w Warszawie, członkowie Związku Syndykalistów Polski rozdawali ulotkę o następującej treści:

Protestujemy dziś przed H&M w związku z dwoma przypadkami łamania praw pracowniczych.

W Bangladeszu, Krajowa Federacja Pracowników Przemyslu Odzieżowego walczy o odszkodowania dla rodzin 22 pracowników, którzy zginęli 25 lutego w tragicznym pożarze w fabryce Garib, która produkuje swetry dla H&M.

Związkowcy przypominają o okolicznościach pożaru: pracownicy nie mogli uciec, bo byli zamknięci w fabryce. W fabryce wykryto wiele naruszeń zasad BHP. Domagamy się, by korporacje takie, jak H&M, zapewniły bezpieczne warunki pracy przy wytwarzaniu odzieży tych marek.

Protesty w tej sprawie można wysłać przez stronę internetowa międzynarodowej kampanii "Clean Clothes":

http://www.cleanclothes.org/urgent-actions/garib-fire-survivors-call-for...

Innym przypadkiem jest sprawa Diego, jednego z pracowników sklepu H&M w Madrycie. Diego został zamknięty w biurze sklepu i zmuszony do podpisania listu z rezygnacją z pracy. Ze strachu podpisał list. Już później dowiedział się, że podpisując list, stracił prawo do odprawy i zasiłku.

Nie możemy tolerować takiego zachowania wobec pracowników! Hiszpański związek CNT domaga się przywrócenia Diego do pracy, gdyż jego rezygnacja została wymuszona przemocą.

H&M – zacznij lepiej traktować swoich pracowników!
Dość lekceważenia ludzi!

Związek Syndykalistów Polski - Warszawa

Korporacje takie jak H&M czy Cola Cola

Wiele koncernów postępuje nieetycznie, łamie prawa pracownika. Dlatego więc popieram waszą inicjatywę - uświadomienie konsumentów od kogo kupują produkty jest bardzo ważne. Sama popieram globalną kampanię bojkotu produktów koncernu Coca Cola. Prowadzi on m.in. represje antyzwiązkowe w Turcji, rabunkową eksploatację i zatruwanie wody w Indiach.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.