Trybuna sądzi o winie aktywistów wraz z policją

Kraj | Represje

We wtorek 13 czerwca w Trybunie został opublikowany artykuł "Skinheadzi do aresztu". W tym artykule napisano: "Wczoraj na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał aresztować na trzy miesiące Niemca Rene K., który podczas parady zaatakował policjanta".

To niedopuszczalne, że "lewicowa" gazeta pisze o lewicowym akytwiście w kontekście artykułu o faszystach, co może zostać zrozumiane w ten sposób, że Rene należał do bojówek faszystowskich.

Tym bardziej jest zupelnie nie etyczne wyrażanie pewność przez Trybunę, że to on zaatakował policjanta. Pisza o tym jak o fakcie, a nie oskarżeniu. Nie jest to pierwszy raz, gdy tak postępuje Trybuna.

Trybuna dostała list z prośbą sprostowanie informacji. Oprócz tego, apelujemy do porządnych ludzi z Trybuny, aby nie pozwolili gazecie jeszcze bardziej się degradować i stać się lewą reką aparatu represji. Obiecaliśmy odwiedzić redakcję Trybuny w poniedziałek z rodziną oskarżonego w celu uzyskania sprostowania.

wybiórcza

wybiórcza napisała podobnie. Po dokładnym przeczytaniu widać, że nie napisali, że Niemiec był skinheadem, ale taki wniosek może wyciągnąć każdy, kto przeczyta artykuł pobierznie.

ha ha

"Zostańcie z nami!" - tak do swoich Czytelników apeluje redaktor naczelny dziennika "Trybuna" Wiesław S. Dębski. Do zamieszczenia dramatycznego apelu, kierownictwo gazety skłoniła trudna sytuacja finansowa pisma.

Wśród przyczyn tego stanu rzeczy redaktor Dębski wymienia między innymi odejście od "Trybuny" większości reklamodawców, w tym także Klubu Parlamentarnego SLD. Inną przyczyną ma być nieodnowienie prenumerat dziennika przez instytucje państwowe i przedsiębiorstwa takie jak np. LOT. Powody są dla mnie jasne: to obawa przed tym, jak obecność na łamach opozycyjnej Trybuny przyjmie nowa władza - pisze Dębski.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.