Tuluza po masakrze

Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

W związku z zabójstwem 30-letniego nauczyciela i trojga dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie, anarchosyndykalistyczna organizacja CNT-AIT z Tuluzy, należąca do Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników, wydała następujące oświadczenie.

Po raz drugi w ciągu dekady, Tuluza musi się zmierzyć z katastrofą społeczną. Pierwszą, był wybuch fabryki AZF w 2001 r. [chodzi o wybuch w fabryce nawozów sztucznych, który spowodował śmierć 31 osób – przyp. tłum] . Drugą katastrofą jest antysemicka zbrodnia z dnia 19 marca 2012 r. Mieszkańcy miasta są zdruzgotani, podobnie jak my. Tak samo było po wypadku z 2001 r. Podobnie jak wtedy, zjednoczyliśmy się jako ludzie i jako anarchosyndykaliści, by wyrazić nasze uczucia w związku z tym nie dającym się usprawiedliwić dramatem i w związku z warunkami, które spowodowały, że stał się możliwy.

A warunki, które umożliwiają takie tragedie są znane od dawna: spychanie najuboższych na margines społeczny, wyzysk pracowników, ekscesy i niesprawiedliwość policjantów wobec dzieci pracowników i najuboższych...

Społeczeństwo, które nie umożliwia jednostkom realizacji ich potrzeb, popycha je do desperacji, do wycofania się w politykę tożsamościową i integryzm wszelkiego rodzaju. Z tego może się jedynie narodzić faszyzm, zarówno religijny, jak i polityczny. Władze Francji i Europy wspierają powstawanie tego rodzaju podziałów, by wykorzystywać je dla swoich celów.

My wzywamy do walki z prawdziwymi, głębokimi przyczynami tego barbarzyństwa. Naszą ojczyzną jest cały świat, naszą rodziną jest cała ludzkość!

CNT-AIT – Tuluza

Rozumiem że strzelanina w

Rozumiem że strzelanina w Tuluzie jest tragedią dla rodzin ofiar, ale robienie z tego katastrofy społecznej to gruba przesada. W całej tej sprawie łączna ilość zabitych razem z mordercą to 5 osób czyli tyle co ginie w trochę gorszym wypadku samochodowym.

Łączenie tego z prawami pracownicznymi to taka oczywista psudooczywistość jak powiedzenie że wypadki drogowe to też problem łamania praw pracowniczych bo masa osób jedzie niewyspana i zmęczona z pracy.

Tutaj tekst francuskich

Tutaj tekst francuskich anarchistów poświęcony nacjonalistycznej histerii rozpętanej po tej tragedii

http://non-fides.fr/?Terreur-et-union-nationales

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.