Wcześniejsze emerytury?

Kraj | Prawa pracownika

Został złożony obywatelski projekt ustawy o wcześniejszych emeryturach. Podpisało się pod nim 700 tysięcy osób.

Wcześniejsze emerytury mają objąć między innymi nauczycieli, hutników, kolejarzy, osoby pracujące w szczególnych warunkach. Jak podaje Gazeta Prawna (www.gazetaprawna.pl): „wcześniejsze emerytury zachowają osoby urodzone po 31 grudnia 1948 r., a przed 1 stycznia 1969 r., które przed 1 stycznia 1999 r. były zatrudnione w szczególnych warunkach lub charakterze. Prawo do wcześniejszego zakończenia pracy ma około 1 mln pracowników”. Związkowcy szacują liczbę na 600 tys.

To co górnicy wywalczyli sobie pod sejmem ma objąć i inne grupy zawodowe.

wcześniejsze emerytury

Jestem człowiekem , który przepracował 40 lat w kraju , kraju który zmarnował moje pieniądze . Czy jest ktoś , kto może mi odpowiedzieć ile mam zarobionych pieniedzy i czy wystarczy to na godną emeryturę i gdzie one są. Nie chcę i nie mogę czekać na wiek 65 lat.Zajmuję kluczowe stanowisko w firmie i zarządzam produkcją i zasobami ludzkimi.Mam świadomośc ze jestem coraz mniej sprawny , chętnie przekażę obowiązki młodym ludziom . Czy kolejny rząd coś robi w tym kierunku . Czuję się oszukany przez własny kraj, na wszystkie świętości DAJCIE PRACOWAC MOŁODYM LUDZIOM a nam pozwólcie odpocząć. proszę o wypowiedzi w tym temacie.

Całkowicie popieram.Ja też

Całkowicie popieram.Ja też mam ponad 30 letni staż pracy. Cały czas kontakt z ludźmi i tez wiem że jestem już mniej wydajna. Uważam że powinno się dać możliwość przejścia na emeryture po 30 latach pracy wszystkim a nie tylko niektórym zawodom.

wcześniejsze emerytury dla kobiet

Dlaczego nie będzie wcześniejszych emerytur dla kobiet, które 1
stycznia 1999r. miały przepracowane 20 lat. Oprócz pracy
zawodowej wychowały pokolenie młodych ludzi gotowych do pracy
czy to za mało?

popieram-rowniez mialam w

popieram-rowniez mialam w 1999r.22lata pracy na kolei.Nie kawlifikuje sie do wczesniejszej emerytury, bo nie pracuje w bezposrednim ruchu pociagu.Pracuje w kasie biletowej,układ zbiorowy gwarantował odejscie na wczesniejsza emeryture do roku 2013-a teraz---

tez bym chciał

pracuję 41 lat w hutnictwie zus przyslał mi ze mam pracowac do 65 roku zycia to znaczy ze będę miał 51 lat pracy czy to wystarczy w tym kraju by odejsc na emeryturę ,nadmieniam ze pracuję na wydziale gorącym .kto to wytrzyma??????????????

emerytury

moj wiek 50lat mam przepracowane 32lata pracy jako pracownik fizyczny jestem obecnie po dwoch operacjach kregoslupa i pobieram rente przyznana na 6 m-c mam zapytanie na jaki zawod mam sie przekwalifikowac i kto mnie przyjmie do pracy

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.