Wikileaks ujawni poufne dane nt. instytucji finansowych
Assange poinformował, że zamierza opublikować dokumenty dotyczące instytucji finansowych. - Nasza normalna działalność polega na publikowaniu m.in. informacji o bankach". W zeszłym miesiącu Assange zapowiedział ujawnienie informacji o jednym z "dużych banków amerykańskich", które mogą spowodować "upadek jednego albo dwóch banków".
Strona internetowa Huffington Post przypomniała wówczas wywiad Assange'a z października 2009 r., w którym twierdził on, że ma "5 gigabajtów danych z Bank of America, z dysku jednego z jego dyrektorów".
Bank of America to kolejna instytucja, która postanowiła nie przyjmować przelewów dla Wikileaks. Julian Assange oświadczył, że Wikileaks był celem ataków przeprowadzonych przez kilka banków. "Bank of America przyłącza się do działań ogłoszonych wcześniej przez MasterCard, PayPal, Visa Europe oraz inne firmy i nie będzie przeprowadzać żadnych transakcji, co do których mamy podstawy przypuszczać, że są przeznaczone dla Wikileaks" - napisał bank w oświadczeniu.
Wikileaks opublikowało potem komunikat na portalu społecznościowym Twitter, apelując do swych zwolenników o rezygnację z usług banku. "Prosimy wszystkich ludzi kochających wolność, by zamknęli swoje konta w Bank of America" - napisano.
- Byliśmy atakowani, nie głównie przez rządy, nie głównie przez rząd amerykański, tylko przez banki - stwierdził Assange. Wśród atakujących Assange wymienił "banki z Dubaju, banki ze Szwajcarii, banki z USA, banki z Wielkiej Brytanii", ale nie podał konkretnych nazw.