Wolne szkoły mogą powstać w Internecie

Edukacja/Prawa dziecka | Publicystyka

Szkoły wolne światopoglądowo chyba muszą wyemigrować do Internetu z powodu katolicyzacji sieci szkół publicznych. Nasza sieć szkół będzie przedstawiała różne światopoglądy, nie tylko ten katolicki. Sieć szkół będzie bezpłatna i będzie oparta o dziś popularną technologię mediów strumieniowych. Zastosowany zostanie webcasting. Uczniowie będą się zapisywali przez Internet. Poprzez email będą dostawać powiadomienia o nowych materiałach. Nie będziemy zmuszali do nauki. Ocen nie będzie, może będą egzaminy końcowe może będą ale telefonicznie najwyżej lub poprzez przesyłanie prac netem, jeśli uczniowie będą chcieli od nas jakieś zaświadczenia. Nie będą wymagane na egzaminach żadne fakty tylko umiejętność myślenia.

Nasze nie tylko katolickie ale i pokazujące inne światopoglądy szkoły uczyć chcą nade wszystko używać mózgu, i to nie tylko do przechowywania informacji, ale także ich obróbki. My nie będziemy wypluwali wyedukowanych głupków, którzy znają fakty ale nie potrafią z nich nic sklecić. Takie szkoły istnieją nie w naszym kraju. Zupełnie przypadkiem do jednej trafiłem kiedyś na wymianę i wiem jakie są straszliwe różnice pomiędzy naszym krajem a innymi jeśli chodzi o to czego się uczy w szkołach.

Poszukujemy osoby które pokierują i pociągna projekt oraz stworzą dla naszej sieci szkół rozwiązania informatyczne. Potrzebny jest serwer z dobrym łączem i osoby które pomogą zainstalować odpowiednie siniki skryptów do obsługi stron i plików z mediami. Szkoły są oddolną instytucją. Zarządzać się będą poprzez radę szkoły w której jest też miejsce dla licznych przedstawicieli uczniów.

Na razie mamy następujących chętnych nauczycieli (możliwe i zalecane jest podzielenie tematu na kilka osób):

Wychowanie obywatelskie: RasFuFu (czym są media, rodzaje manipulacji w mediach, organizowanie demonstracji, wybory, zakładanie partii, stowarzyszenia, fundacji, firmy etc.).

Historia: RasFuFu (historia wojen i konfliktów, m.in.: Wojna 30-letnia, I Wojna Światowa, II Wojna Światowa, wojna na Bałkanach, wojna w Zatoce Perskiej, wojna w Afganistanie etc)

Religie i świadomość duchowa: RasFuFu (poznanie podstaw wszystkich 21 głównych religii świata: buddyzm, ateizm, gnostycyzm, wikka i rodzima wiara, zoroastrianizm, chrześcijaństwo i jego rodzaje, szinto, islam, judaizm, rasta, wierzenia plemienne, hinduizm, sikhizm, baha’i, dżinizm etc.).

Muzyka: RasFuFu (nauka gry na: pandeiro, djembe, agogo, kongach, nauka śpiewu i nawijania oraz podstaw didżejki).

Literatura: Gosia (nie podała programu).

Uczniowie będą mogli wybierać pomiędzy przedmiotami dowolnie. Poszukiwani ludzie do: geografii, ekonomii, sztuki, etc. Wszystko na razie jest luźną koncepcją.
RasFuFu!!!!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.