Wrocławska Manifa Przeciw Przemocy Władzy!

Prawa kobiet/Feminizm
2014-03-08 14:00
2014-03-08 16:00

 plakat manifa wroWrocławska Manifa Przeciw Przemocy Władzy!

APEL O UCZESTNICTO W DEMONSTRACJI 8 MARCA

8 marca 1908 r. ulicami Nowego Jorku przeszedł marsz 15 tyś. robotnic, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. Niedługo potem pracownice zakładów odzieżowych rozpoczęły 3-miesięczny strajk. Dwa lata później, również w marcu, 130 kobiet zginęło w pożarze fabryki. Były trzymane pod kluczem i nie miały szans na ucieczkę przed ogniem. W 1910 r., w wyniku tych wydarzeń, Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła 8 marca Międzynarodowym Dniem Kobiet, który służyć miał budowaniu społecznego wsparcia dla walki o równouprawnienie i sprawiedliwość społeczną. Obecnie 8 marca w wielu miastach Polski organizowane są Manify, gdzie mówi się o współczesnych walkach kobiet: pracownic w supermarketach, fabrykach, szpitalach czy żłobkach.

Każdego roku 8 marca – w Międzynarodowy Dzień Kobiet - wychodzimy na ulice, żeby wyrazić swoje niezadowolenie i głośno wykrzyczeć swój gniew. Podczas tegorocznej Manify mówimy o tym, co nas uciska, o różnych formach opresji, których codziennie doświadczamy. Przemoc to gwałty, przemoc domowa, kontrola nad naszymi ciałami sprawowana przez państwo i kler. Przemoc to wyzysk, umowy śmieciowe, głodowe pensje i łamanie praw pracowniczych.
Przemoc to prywatyzacja i ograniczanie dostępu do dóbr publicznych – edukacji, opieki, mieszkań, służby zdrowia. Przemoc to budowanie galerii handlowych i biurowców kosztem przestrzeni publicznej ­ parków, ogródków, skwerów. Przemoc to przekonanie, że mamy prawo wyrazić swoje zdanie wyłącznie raz na cztery lata i przekonanie, że władza wie lepiej.

Wychodzimy na ulice, protestując przeciwko przemocy władzy, która wytwarza ubóstwo, podziały między ludźmi i wzmacnia nastroje neofaszystowskie. Stajemy przeciwko władzy państwa i miasta, która stoi po stronie najbardziej uprzywilejowanych i ogranicza nasze prawa obywatelskie. Stajemy przeciwko władzy kapitału, który wyzyskuje naszą pracę. Stajemy przeciwko władzy kleru, który usprawiedliwia nierówności i przemoc, mówiąc „Bóg tak chciał”.
W Międzynarodowym Dniu Kobiet po raz kolejny manifestujemy to, że pragniemy godnego życia i wierzymy, że inny świat jest możliwy, że możemy go wspólnie stworzyć.

Manifa to dzień gniewu i solidarności społecznej! Przyłącz się do nas! I podaj info dalej.
Przyjdź na Manifę: 8 marzec (sobota), Rynek (pod Pręgierzem), Wrocław, godz. 14

Po Manifie zapraszamy na ciepłą zupę i After Party: https://www.facebook.com/events/1409360999315953/?ref=22

Przed Manifą zapraszamy na spotkanie z filmem 7.03: „Kobiety i praca w czasach wyzysku”, projekcja filmu „Specjalne Strefy Wyzysku” i debata z udziałem autorek filmu: https://www.facebook.com/events/624703154232952/?notif_t=plan_user_joine...

Inicjatywa 8 Marca
FILM PROMUJĄCY MANIFĘ: https://www.youtube.com/watch?v=VrKklb6q8KM 

Już wkrótce BIULETYN MANIFOWY na naszej stronie:
www.manifa.wroclaw.pl

KONTAKT: +48 503 177 889; + 48 607 860 836; +48 694 962 516
info@manifa.wroclaw.pl
tt: @ManifaWro

Hasła z tych kartek, aż

Hasła z tych kartek, aż biją po oczach jakąś taką dziecięcą roszczeniowością wobec świata i naiwnością godną debila. Chcecie zmieniać rzeczywistość? Konkrety proszę. Działania. A nie jakieś pierdoły o przemocy.
Za dobrze wam jest.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.