Youtube i Google szykują od 1 marca krytyczne zmiany!

Kraj | Świat | Kultura | Technika

Google idzie o krok za daleko! Od 1 marca szykuje znacznie większe zmiany niż myślisz!

Google ogłosił we wtorek, że będzie łączył dane użytkowników tj historię ich e-maili, przeglądanych filmów wideo, aktywności społecznościowych i innych usług, mówiąc że stworzy to piękne proste i intuicyjne doświadczenie dla użytkowników. W ten sposób Google będzie tworzyło pełen profil użytkowników, sprzedając informacje pod “najbardziej przydatne” reklamy czy namierzając najbliższych internetowych znajomych.

Będą zbierane i łączone z kontem dane dotyczące urządzenia (takie jak model sprzętu, wersja systemu operacyjnego i unikalny identyfikator urządzenia, a także informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu). “Identyfikator urządzenia i numer telefonu mogą zostać powiązane z kontem Google”.

Kolejne kwiatki w nowej licencji to zbieranie informacji o:
- szczegółach dotyczących sposobu korzystania z usługi, np. wyszukiwane hasła;
- dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów, ustawienia przesyłania wiadomości SMS oraz typy połączeń telefonicznych.
- adres IP;
- dane o działaniu urządzenia, m.in. o awariach, aktywności systemu, ustawieniach sprzętu, typie i języku przeglądarki, datach i godzinach przesyłanych żądań oraz odsyłających adresach URL;
- pliki cookie, które mogą jednoznacznie identyfikować daną przeglądarkę lub konto Google.

Google będzie zbierał wszystkie dane z GPSów umieszczonych w urządzeniach poprzez które używa się usług: “Jeśli użytkownik korzysta z usługi Google, która uwzględnia jego lokalizację, możemy gromadzić i przetwarzać informacje na temat rzeczywistego miejsca pobytu użytkownika, takie jak sygnały GPS wysyłane przez jego komórkę. Możemy również stosować różne technologie, aby określić tę lokalizację, w tym dane z czujników urządzenia, np. dotyczące pobliskich punktów dostępu do sieci Wi-Fi czy stacji bazowych sieci komórkowej.”

Google będzie zapisywało unikalne numery aplikacji. “Ten numer wraz z informacjami na temat danej instalacji (takimi jak typ systemu operacyjnego i numer wersji aplikacji) może zostać wysłany do Google, gdy usługa jest instalowana lub odinstalowywana bądź okresowo kontaktuje się z naszymi serwerami (np. w celu automatycznej aktualizacji).” Czy chodzi również o numery seryjne oprogramowań firm trzecich nie zostało określone.

Wszystkie zebrane dane będą mogły być udostępnione! Google pisze “Udostępniamy dane osobowe firmom, organizacjom i osobom spoza firmy Google, jeśli w dobrej wierze uznamy, że udostępnienie, wykorzystanie, zachowanie lub ujawnienie informacji jest uzasadnione w związku z:
- zapewnianiem zgodności z obowiązującym prawem, przepisami, procedurą prawną lub prawomocnym żądaniem instytucji państwowej;
- egzekwowaniem obowiązujących Warunków korzystania z usługi, w tym badaniem potencjalnych naruszeń;
- wykrywaniem oszustw i zapobieganiem im, a także rozwiązywaniem innych problemów dotyczących oszustw, bezpieczeństwa i kwestii technicznych;
- ochroną praw, własności lub bezpieczeństwa firmy Google, użytkowników jej produktów oraz pozostałych osób w sposób wymagany bądź dozwolony przez przepisy prawa.
Zgromadzone informacje, które nie umożliwiają identyfikacji konkretnej osoby, możemy udostępniać publicznie oraz naszym partnerom, takim jak wydawcy, reklamodawcy i podmiotom obsługującym powiązane witryny. Możemy na przykład opublikować dane, aby pokazać ogólne trendy dotyczące korzystania z naszych usług.”

źródło: prisonplanet.pl

...nie wiem jak w Polsce,ale

...nie wiem jak w Polsce, ale połowa z tego co tu podajecie gdzie nie gdzie już działa(UK) konta np na FB są powiązane z pocztą na Gmail, YouTube i na odwrót. Jeśli gdziekolwiek poda się swoje dane, to są automatycznie dołączane/wyświetlane niemal wszędzie gdzie się wejdzie...

?

Nie mam żadnego pojęcia o temacie, niepokoi mnie "unikalny identyfikator urządzenia". Jeśli po zalogowaniu rozłączę się, wyczyszczę cache, itp. w przeglądarce i połączę się na innym IP (zmienne), (ten sam komputer, system, przeglądarka) wejdę na jakąkolwiek ich stronę dostępną bez logowania, to wiedzą że to ten sam komputer co przed rozłączeniem?

Każda karta sieciowa ma

Każda karta sieciowa ma sprzętowy adres MAC. W momencie nawiązywania połączenia przez protokół IP można zarejestrować ten adres na poziomie routera. Ale warstwa aplikacji raczej nie powinna mieć do tego dostępu.

Nie wiem jak jest w przypadku telefonów z Androidem, bo o to przecież tu chodzi. W tym przypadku Google kontroluje zarówno sprzęt, jak i aplikację.

?

Czy także karta sieciowa= modem (ADSL, HSPA?), a router= serwer dostawcy internetu?
Być może to absolutnie każdemu znane, oczywiste sprawy i dlatego nie znalazłem szybkiej odpowiedzi, wśród wszelkich narzekań na zamach na nie tylko anonimowość, ale i prywatność w internecie, dlatego wciąż nie wiem jakie konkretnie informacje na temat użytkownika ich usług, ma google, czy ogólnie ktokolwiek "po drugiej stronie". Gdy nie jest się zalogowanym, co mają poza systemem operacyjnym, przeglądarką, IP?
Problem dotyczy tylko posiadaczy urządzeń z Androidem, który ma wysyłać wszelkie informacje? Jeszcze nie przeprowadzono inżynierii odwrotnej tego systemu? :)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.