Za Ruchem Narodowym stoi kapitał i część elit

Kraj | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Na ulicach i w mediach widoczni są przede wszystkim dwudziestolatkowie rzucający radykalne hasła, niekiedy kamienie. Z tyłu za sznurki pociągają starsi, niektórzy wpływowi, z politycznym doświadczeniem. Tworzą nawet gabinet cieni. Mówią, że gdy już przejmą władzę, chcą być gotowi do rządzenia Polską. Chcą być gotowi, by "uzdrowić” kraj. Tuż obok, jeszcze głębiej zakonspirowani są ci, którzy są ich zapleczem społecznym. I bynajmniej nie są to zakapturzeni troglodyci, tylko dobrze sytuowani menedżerowie, adwokaci i biznesmeni - o tym, jak naprawdę wygląda polski ruch narodowy informuje Wprost.pl.

Liderzy ugrupowań narodowych krzyczeli 11 listopada do zgromadzonych na Marszu Niepodległości, że "chcą zanegować wartości republiki okrągłego stołu i go obalić", budują siłę, której "tak boją się lewaki i pedały!" oraz że "system trzeba dobić i zakopać". Wiec zakończyła deklaracja o powołaniu Ruchu Narodowego.

Kiedy zatem należy spodziewać "dobicia i zakopania” obecnego systemu”? Pytany o to Artur Zawisza lekko się od radykalnych deklaracji dystansuje. – Trzeba pamiętać, że słowa te padają z ust grupy młodych entuzjastów i idealistów, a nie ludzi na czołgach, z milionem dolarów w kieszeni – przekonuje. Ale nie ukrywa też, ruch narodowy ma wsparcie również w wyższych sferach. – Stoją za nami różne środowiska. Prawnicy, biznesmani, ludzie mediów, także tych mainstremowych. Szczególnie wielu zgłosiła się do nas już po Marszu Niepodległości. Ponad 1000 osób udzieliło nam darowizn, kilka z nich było bardzo znaczących, nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bogaci ludzie, którzy nas wspierają nie chcą ujawniać swoich nazwisk, bo poglądy narodowe wciąż są w Polsce niepopularne i grożą ostracyzmem, więc boją się konsekwencji w swoich środowiskach.

10 listopada, dzień przed marszem odbywa się spotkanie dla środowiska narodowego bodaj ważniejsze od samego marszu. Nie ma tam żadnych kamer, a uczestnicy robią wiele, by szczegóły spotkania, w tym skład jego uczestników, nie przeciekły do opinii publicznej. Bo to coś w rodzaju posiedzenia "gabinetu cieni” Ruchu Narodowego. Podczas którego poszczególni "ministrowie” przedstawiają swoje zamiary. Każdy ma 10 minut na referat. To oni w przyszłości mają nadawać ton nowej formacji politycznej, jeśli uda się ja utworzyć na bazie Ruchu Narodowego. I to oni stanowią rzeczywiste zaplecze dla młodych radykałów.

Na posiedzeniu "gabinetu cieni” jest też Sylwester Chruszcz, były eurodeputowany LPR w latach 2004-2009. Przez krótki czas, po ustąpieniu Romana Giertycha w 2007 roku był nawet prezesem Ligi Polskich Rodzin.

Innym zaproszonym na spotkanie jest doktor ekonomii Marian Szołucha, podobnie jak Chruszcz związany z kwartalnikiem Myśl.pl. Obecny jest Marian Banaś, za rządów Prawa i Sprawiedliwości wiceminister finansów i szef Służby Celnej. Głos zabiera także urzędujący prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak. To najbardziej prominentny aktywny działacz samorządowy spośród obecnych na spotkaniu, a zarazem bardzo malownicza postać. Kiedyś ubiegał się o mandat poselski z list PiS, ale mu się nie udało. W ubiegłym roku zasłynął próbą zorganizowania w Stalowej Woli pokazowego procesu organizatorów Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie zakazuje też w rządzonym przez siebie już trzecią kadencję mieście włączania syren 1 sierpnia o godzinie 17.

Ruch Narodowy może też liczyć na wsparcie innych ludzi z pieniędzmi i doświadczeniem. Takich jak choćby Ryszard Opara, założyciel portalu Nowy Ekran. To bogaty przedsiębiorca z Australii. Ma bardzo zagadkowy życiorys. W PRL był lekarzem i oficerem Ludowego Wojska Polskiego. Potem wyjechał do Australii, gdzie zrobił karierę jako chirurg plastyczny.

To oczywiście tylko niektóre z nazwisk osób zaangażowanych w tworzenie Ruchu Narodowego i jego „rządowego” zaplecza. Nazwiska te trzymane są bowiem w głębokiej tajemnicy.– Gdy Jezus spotykał się z Nikodemem, związanym z ortodoksyjnymi Żydami, również czynił to potajemnie – tłumaczy tę tajemniczość Zawisza.

Źródło: wprost.pl

swieta prawda, jednak nie

swieta prawda, jednak nie mozemy zapomniec o tym:
"Żaden rząd nie walczy z faszyzmem, by go zniszczyć. Kiedy widzi, że władza burżuazji wymyka się spod kontroli, to wyciąga faszyzm, by bronił ich interesów"

skoro juz to robia to znaczy, ze cos sie zaczyna bac, ze czegos sie boja.

ps.i tak najcwansi sa ci wszyscy szefowie mn, przeciez hajs jaki oni robia na tych dzieciakach sprzedajac im swoje gazetki, kominiarki, flagi etc jest PRZEOGROMNY(tak tak, wszystko rzecz jasna przekazuja na wlepki, organizacje mn etc :D).

jednoczesnie odwoluja sie do walki z kapitalizmem:D

"Guernica Y Luno - 5 minut"

Tekst z "Wprost". No to

Tekst z "Wprost". No to pogratulować !

Jeśli to nie prawda, to

Jeśli to nieprawda, to niech Zawisza zdementuje co powiedział

Jeśli to kłamstwa, to

Jeśli to kłamstwa, to powiedz co jest kłamstwem.

Na ulicach i w mediach widoczni

Na ulicach i w mediach widoczni są przede wszystkim dwudziestolatkowie rzucający radykalne hasła...

to jest zajebiste ostatnio jak protesty ogarneły połowę europy (związki zawodowe etc)
to na pasku tvn przeczytałem że młodzież protestuje przeciwko oszczędzaniu :D

to jest skrajnie

to jest skrajnie bezczelne.
tvn najchetniej nic by o tym nie wspominal, no ale cos musieli.
ale chyba nie chcesz mi powiedziec, ze wiekszosc narodowcow ma wiecej niz 20 lat?

"Guernica Y Luno - 5 minut"

to się robi coraz

to się robi coraz ciekawsze

Marian Szołucha jest wiceprezesem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, które współpracuje ze Stratforem czyli jedną z przybudówek CIA

25 lipca weszła w życie umowa o współpracy między stowarzyszeniem Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych a amerykański think-tankiem Stratfor. Ze strony ECAG umowę podpisali w imieniu Zarządu stowarzyszenia Marcin Domagała i dr Mateusz Piskorski, zaś ze strony Stratforu dyrektor generalny tej organizacji dr George Friedman.

o Stratforze

https://cia.media.pl/hakerzy_z_anonymous_okradli_wywiad_usa

Widać że zabawa z

Widać że zabawa z naziolami się skończyła. Powoli zbierają żniwa swojej wieloletniej pracy z ludźmi. A my dalej uważajmy że to banda tępych łysoli po podstawówkach czy zawodówkach bez poparcia zwykłych ludzi, polityków i biznesmenów. Tylko dokąd to nas doprowadzi? I czy nie będzie za późno zanim zaskoczymy że jest inaczej niż nam się wydaje?

No ale to jest banda tępych

No ale to jest banda tępych łysoli, tyle że sterowanych przez biznesmenów i weteranów WSI. Pan Wąsik wykorzysta łysoli do zniszczenia opozycji, a potem ich samych zlikwiduje. Klasyka.

Yak, wszystko zgoda, tylko

Yak, wszystko zgoda, tylko przestań fałszować rzeczywistość. Jak są tacy tępi, to dlaczego są silniejsi od nas i zaszli dużo dalej?

Lekceważenie swego wroga to najgłupsze, co można zrobić.

Zgadzam się, że nie

Zgadzam się, że nie należy lekceważyć. Ale czy rzeczywiście zaszli tak daleko? Nie należy też bez sensu wpadać w panikę.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=387742067970227&set=a.1203772613...
laska z krzyzem celtyckim okrzyknieta jest czlonkinia onr, ale jak typ z owym znakiem wyrywa kostke brukowa to wszyscy pisza " jaki dowod macie na to, ze on byl z onr lub mw?" :D
epic logic :D

"Guernica Y Luno - 5 minut"

"chętnie bym się zapisała

"chętnie bym się zapisała ale nie wiem czy się nadaje od dawna szukam organizacji która popiera moje poglądy a ja uważam tylko ze polska tylko dla polaków i śmierć wszystkim żydom tego świata"

czyli ta pani http://www.facebook.com/katarzyna.zukowska.9279 pisze o wstąpieniu do ONR .... Niewesoło, skoro już nawet się nie krygują z ujawnianiem swych danych i fizjonomii.

WPROST jako źródło

WPROST jako źródło informacji ? Nie jarałbym się tym za mocno. W razie dziejowej konieczności bez mrugnięcia okiem zastąpiliby słowo "Nacjonaliści" na "anarchiści" resztę zostawiając bez zmian.

Kurcze, ciekawe kiedy

Kurcze, ciekawe kiedy zamiast takiego marudzenia założy się własne mass-media, co?

ilustracja do artykułu

miałbym pytanie - na ilustracji znajdują się kolejno - Zawisz, Kowalski...kim jest trzeci człowiek na zdjęciu?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.