Znikające pociągi

Kraj | Gospodarka

10 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład kolejowych połączeń lokalnych. Znajduje się w nim ok. 2,7 tys. pociągów. Dwieście z nich może zniknąć z rozkładów.

Z danych statystycznych spółki PKP Przewozy Regionalne wynika, że w rozkładzie jazdy 2002/2003 kursowały 362 pociągi o zasiągu międzywojewódzkim i 3717 regionalnych W obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy 2003/2004 jest ich odpowiednio 348 i 3213. Ogólna liczba pociągów PKP PR w latach 2002/2003 wynosiła 4079, obecnie jest ich 3561, czyli około 500 mniej.

Najwięcej zamkniętych linii znajduje się w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Jak to się dzieje, że

Jak to się dzieje, że środek transportu, który jest najtańszy i najbardziej przyjazny dla środowiska w kapitalizmie staje się najdroższy i najmniej popularny? Komunikacja samochodowa, której ukryte koszty w postaci zanieczyszczenia środowiska, zagrożenia życia i zdrowia są o wiele wyższe, niż kolei, w tym chorym systemie postawionym na głowie jawi się jako tańsza. Nie wspominając o transporcie lotniczym, najbardziej kosztownym dla środowiska, który staje się konkurencyjny wobec wyniszczanej kolei.

A kiedy ostatnio jechałes pociągiem ?

A kiedy ostatnio jechałes pociągiem ? Bo według mnie głównym powodem jest syf ogólnie panujący w wagonach .

Ale pociag przez zadupie

Ale pociag przez zadupie Gosiewskiego byc musi.

Yak, ale nie da się ukryć,

Yak, ale nie da się ukryć, że tory w porównaniu do sposobu "samolotowego" zajmują cenne miejsce, w któym można by było wybudować np. nowy hipermarket ;)

Odczuwam zmianę rozkładów

Osobiście odczuwam zmianę. Dojeżdżam z Trójmiasta 80km do żony i dziecka w weekendy. Straciłem ok 6połączeń, z których korzystałem. Otrzymałem za to alternatywę w postaci 2 droższych połączeń innego przewoźnika... Jak to mawia moja matka: PKP - pięknie kurwa pięknie

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.