Zwolnienia nie ominą branży gier komputerowych

Świat | Gospodarka | Prawa pracownika | Zwolnienia

Gigant w świecie elektronicznej rozrywki, Electronic Arts, zamierza zwolnić ok. 1500 pracowników do kwietnia 2010 roku - informuje serwis Eurogamer.net.

Koncern zamierza skasować ok. 12 niezapowiedzianych jeszcze projektów, a przy tej okazji, zwolnić także ogromną liczbę ludzi – 1500 (m.in. 900 osób z sekcji zajmujących się produkowaniem gier oraz 500 z działów wydawniczych). Firma skupi się teraz na wydawaniu kolejnych części znanych serii (m.in. simsów, akcji i sportowych) – takich, które z każdą odsłoną sprzedają się w ok. 2 milionach egzemplarzy.

1500

to nie jest żadna ogromna liczba - zwłaszcza jak na jakiegoś giganta. Przypominam, że początkiem tzw. transformacji z zakładów i fabryk w Polsce hurtem zwalaniano takie albo i większe liczby pracownoków. Np. w takim FSC w Starachowicach pracowało około 20 tysięcy ludzi, a bywały zakłady kilkakrotnie większe.

to chyba nie jest konkurs na

to chyba nie jest konkurs na to kto ile zwolni?

Pewnie, że nie jest.

Jest za to moim zdaniem przesadą w sformułowaniu. 1500 ludzi nie jest bowiem żadną ogromną liczbą dla potentata w światowej skali. Po tyle ludzi (albo i więce) to jednorazowo zwalniały zakłady w miastach wielkości przytoczonych Starachowic.

Jak na EA to jest to

Jak na EA to jest to procentowo bardzo dużo ludzi, bo to jest gigant na rynku gier komputerowych, a nie w ogóle i z przemysłem samochodowym na przykład równać się nie może. W informacji chodziło raczej o to, że kryzys i zwolnienia nie omijają nikogo - nawet tzw. "wyskoko kwalifikowanych" pracowników i że nawet EA tnie zatrudnienie ostro.

No to OK

Nie mam pojęcia ani o grach komputerowych, ani ich producentach. Sądziłem, że skoro ten EA jest gigantem to zatrudnia znacznie więcej ludzi. Gdyby w newsie była informacja o 17%, nie "czepiałbym się" :)

1500 to jest 17%

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.