14 września – Dołącz do bloku alternatywnego!

Kraj | Strajk

W dniu 14 września, zamiast strajku generalnego, odbędzie się w Warszawie protest największych związków zawodowych. Protest ma mieć formę marszu gwiaździstego: każdy związek działający w Komisji Trójstronnej, który rości sobie prawo do reprezentowania wszystkich pracowników w dialogu z rządem i pracodawcami, utworzy własny marsz, a każdy z nich zakończy się w jednym punkcie, gdzie połączą się w demonstrację ogólną.

W tym dniu, chcemy jak najbardziej protestować. Nie mamy jednak jak wybierać między jedną federacją głównego nurtu, a inną. Dla nas to żadna alternatywa! Nie chcemy bronić starego status quo związkowego, ale tworzyć dla niego nową alternatywę. Dlatego w tym dniu dołączymy do głównej demonstracji, ale mobilizujemy się pod własnymi postulatami, sami zabierając głos.

Zaczynamy o godz. 11:00 pod Pałacem Prezydenckim i ruszamy by dołączyć do ogólnej demonstracji!

Zobacz też: 13-14 września: dni protestu przeciw antyspołecznej polityce rządu! | 13 września będziemy pod Sejmem! | 14 września dołącz do bloku alternatywnego

Nasz blok alternatywny będzie otwarty dla wszystkich związkowców, którzy działają poza Komisją Trójstronną, dla wszystkich małych, niezależnych związków, dla wszystkich pracowników nieuzwiązkowionych, dla wszystkich organizacji pro-społecznych działających poza rządem i poza partiami.

Jeśli nie czujesz się związany z polityką największych centrali, czy nie zostałeś przez nie zaproszony, czy czujesz, że nie reprezentują Twoich interesów, dołącz do nas! Jeśli jesteś pracownikiem, który chce walczyć o swoje prawa, ale nie jesteś uzwiązkowiony, dołącz do nas! Jeśli jesteś w konflikcie ze swoim pracodawcą i chcesz publicznie poinformować o swojej walce, dołącz do nas!

Jeśli wpierałeś strajk generalny w całym kraju i jesteś zawiedziony, że został niespodziewanie odwołany, dołącz do nas!

Zaczynamy o godz. 11:00 pod Pałacem Prezydenckim i ruszamy by dołączyć do ogólnej demonstracji!

Przemówmy wyraźnym głosem! Alternatywne związki i organizacje razem!

*wspierałeś(-aś)

*wspierałeś(-aś)

???

Jedno zasadnicze pytanie- Czy to jest aż tak gwiaździsty marsz, że idą dwa środowisk wolnościowych czy anarchistycznych? Czy znowu jakieś niesnaski osobiste?

Pamiętajcie, że nawet jak

Pamiętajcie, że nawet jak ktoś nie ma kasy na podróż, to może się załapać na wyjazd ze związkami. Szukajcie kontaktu w swoich miastach. Do związku nie trzeba należeć! Ja tak właśnie jadę, bo taniej.

czemu nie idziecie w bloku

czemu nie idziecie w bloku antykapitalistycznym? po co robić rozłamy?

bez niesnasek i podzialow...idziemy!!!!

wfa i wiele innych osob pojawi sie pod palacem i pod ministerstwem...badzmy skuteczni i solidarni!!!
niech zyje anarchia!!!!

dlaczego nie ma informacji o

dlaczego nie ma informacji o wspólnym bloku antykapitalistycznym o 12? czyżby znów osobiste ambicje wzięły górę nad dobrem sprawy?

widzimy sie na ulicy!

to będzie jeden wspólny

to będzie jeden wspólny blok! Nie ma żadnego rozłamu, idziemy wszyscy razem!

Po demonstracji

Demonstracja była spora. Szkoda tylko, że stronnicza politycznie. Ale trzeba przyznać, że Polacy wreszcie nauczyli się wychodzić na ulicę.

Było też nieliczne grupki nopu, legionów polskich i innych mutacji narodowo-nacjonalistycznych.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.