18.04: Dzień Milczenia

Kraj | Dyskryminacja
2007-04-18 16:30
2007-04-18 21:00

DZIEŃ MILCZENIA – ŁÓDŹ, 18 KWIETNIA, GODZINA 16:30, PASAŻ SHILLERA

W tonie ostatnich wypowiedzi wielu osób publicznych w Polsce wyraźnie pobrzmiewa nuta niechęci wobec gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT). Co więcej polski rząd przyjmuje postawę budzącą kontrowersje w całej Europie, postawę, która zagraża podstawowemu prawu każdego człowieka do bycia wolnym od dyskryminacji ze względu na swoją płeć i orientację seksualną. W związku z zaistniałą sytuacją Rada Europy postanowiła trwającą już od 10 lat kampanię „KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI” wprowadzić w tym roku w Polsce i poświęcić jej działania walce z przejawami homofobii.

Działając w ramach tej kampanii, chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na istniejący w Polsce problem homofobii, jak również zachęcić środowisko studenckie i mieszkańców Łodzi do wspólnej walki o poszanowanie podstawowych praw i wolności każdego człowieka w naszym kraju.

Pierwszym łódzkim wydarzeniem, które chcemy zrealizować, jest organizacja DNIA MILCZENIA (Day of Silence). Ma być on wyrazem protestu przeciw dyskryminacji i nietolerancji wobec osób LGBT. Dzień milczenia pierwszy raz odbył się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych i polega na tym, że uczniowie i studenci amerykańskich szkół, którzy wspierają tworzenie bezpiecznych szkół dla młodzieży LGBT, składają śluby milczenia na 9 godzin, by uznać i zaprotestować przeciwko prześladowaniom, uprzedzeniom i dyskryminacji, które w efekcie skazują osoby LGBT na milczenie.

Nasz projekt przewiduje milczącą manifestację, podczas której uczestnicy nie godząc się na obecną sytuacją osób LGBT w naszym kraju, wyrażają swój sprzeciw stojąc z zaklejonymi ustami w centrum miasta. Ważne jest, aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym projekcie i zamanifestowało swoją niezgodę na przejawy homofobii w Polsce a tym samym uświadomiło innym ludziom istnienie tego problemu. Dlatego kierujemy do was prośbę o włączenie się w ten projekt. Im nas będzie więcej tym większy skutek mogą odnieść nasze działania.

Dodatkowe informacje http://dzienmilczenia.blox.pl

dlaczego tylko w

dlaczego tylko w lodzi...homofobiczne nietolerancyjne zagrywki,zawladnely calym krajem

Może być w każdym

Może być w każdym mieście, ktoś musi tylko taki dzień zorganizować. Jeszcze jest czas pozwolenia wydają w ciągu trzech dni:)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.