27 tys. zł ma zapłacić górnik za podjęcie strajku

Kraj | Prawa pracownika | Represje

Sad rejonowy w Lubinie skazał Dariusza Kwiatkowskiego na zapłacenie odszkodowania w wysokości 27 tys. jednej z najbogatszych polskich firm - KGHM - za to, że w lipcu przez siedem dni prowadził strajk głodowy pod ziemią.

Górników wyprowadził z równowagi fakt, że cały wypracowany przez nich w 2006 roku zysk firmy: 3,4 mld zł ma zostać przekazany na wypłatę dywidend kapitalistom. Wówczas Kwiatkowski podjął głodówkę w imieniu załogi, ponieważ został wskazany przez Związek Zawodowy Pracowników Dołowych, jako pracownik chroniony prawnie przed zwolnieniem.

- Nie rozumiem tego wyroku - komentuje Dariusz Kwiatkowski. - Jestem zdziwiony tym wyrokiem. Nie boję się skutków finansowych, bo w razie czego związek zapłaci, a koledzy też powiedzieli, że nie zostawią mnie samego, ale przecież to naprawdę była decyzja wszystkich, nie moja.

Za PRL niszczono

Za PRL niszczono niezależnych związkowców i aktywistów pracowniczych biciem i zwalnianiem. Dziś oprócz zwolnień kapitaliści mają lepsze i perfidniejsze metody, bo nie wywołujące takich emocji społecznych jak bicie - obciążają aktywnych związkowców kosztami strajku. Bardzo szybko zbliżamy się do momentu, w którym prawo do strajku będzie jedynie na papierze, a w praktyce, mocą orzeczeń sądowych, strajki zostaną zakazane.

dlatego tak jak powiedział

dlatego tak jak powiedział Szary wiele lat temu, przyszłością są metody terrorystyczne :-) :-) :-)

bez nazwisk!

bez nazwisk!

heh

Prawo do strajku to prawie taka sama bzdura jak prawo do zgromadzeń ;) Właśnie oglądam tuska w TV i jak słyszę ten bełkot to czuje się prawie jak w PRLu. Ideologia wprawdzie inna ale metody podobne tamci opowiadali o tym jak cały naród ramie w ramie z partią, ZSRR i wojskiem ludowym buduje świetlaną przyszłość a ci pierdolą jak wszyscy przedsiębiorcy ramie w ramie z międzynarodowym kapitałem zbudują 2 Irlandię hehe:)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.