Akcja informacyjna wrocławskich lokatorów

Kraj | Lokatorzy | Protesty

 Protest Akcji Lokatorskiej W sobotę odbył się przemarsz Akcji Lokatorskiej mający na celu poinformowanie mieszkańców o planowanej od października przez władze miasta podwyżce czynszów komunalnych - lokatorzy zapłacą kilkadziesiąt złotych więcej miesięcznie niż do tej pory. Aktywiści i aktywistki ostrzegali, że miasto planuje całkowitą likwidację mieszkalnictwa komunalnego, co w efekcie odbije się także na tych, którzy wynajmują lokale od właścicieli prywatnych, ponieważ brak konkurencji ze strony wciąż w miarę niedrogich komunalek, spowoduje wzrost czynszów w ogóle.

Przemarsz odbył się ulicami i zaniedbanymi podwórkami Nadodrza. Zatrzymywano się także przy kamienicy przy ul. Pomorskiej 55 o której przypadku pisaliśmy już wcześniej, a także przy kamienicy przy ul. Ptasiej. Ten ostatni przypadek jest znakomitą ilustracją działań władz - fasada została wyremontowana, natomiast po przekroczeniu bramy okazuje się, że kamienica jest nieremontowana od dziesięcioleci. Aktywiści AL, w tym mieszkaniec kamienicy pan Kazimierz, podkreślali, że jest to przykład fasadowego działania władz miejskich - chodzi o to, żeby pokazać turystom i kibicom, którzy przyjadą na Euro 2012, jak pięknie wyremontowany jest Wrocław i jak ludziom wspaniale się tu żyje.

Rozdawano ulotki informujące o przyczynie akcji przechodniom, a miejscowe dzieci i młodzież pomagały spontanicznie również roznosić je po mieszkaniach. W ulotce informowano także o projekcie zmian ustawy o ochronie lokatorów, przeciwko której można zbierać podpisy tutaj:

Akcja Lokatorska ma zamiar kontynuować podobne działania w przyszłości, aby zbudować ruch protestu

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.