Aktualizacja: Alterkino.glt.pl - kino dla myślących ludzi!

Kraj | Świat | Ruch anarchistyczny | Wideo

Alterkino.glt.pl udostępniło dla Was kolejne filmy.

Dodaliśmy tym razem następujące pozycje:
1. Earthlings (Mieszkańcy ziemi) - Film sugestywnie i w wyczerpujący sposób obrazuje to, jak bardzo zależni jesteśmy od zwierząt, jeśli chodzi o ubrania, żywność, dostarczanie rozrywki, dotrzymywanie towarzystwa, przeprowadzanie badań naukowych. Pokazuje on również całkowity brak szacunku rodzaju ludzkiego dla świata zwierzęcego. Film opatrzony jest narracją Joaquin'a Fhoenix'a (aktor i obrońca praw zwierząt) oraz muzyką skomponowaną przez wybitnego twórcę muzyki elektronicznej - Mobiego.
2. Przeciwko globalizacji - Jak wywrzeć nacisk na rządzących? Jak zaatakować elity finansowe decydujące o kierunku globalnej gospodarki? Jak zorganizowac się by nasz protest został usłyszany?
Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć w praktyce francuscy antyglobaliści skupiający we własnych szeregach młodych ludzi walczących o prawa socjalne, rolników sprzeciwiających się żywności genetycznie modyfikowanej i patentom na ziarno, robotników broniących swoich praw w obliczu drapieżnych, neoliberalnych reform.Barwny tygiel społecznej samoorganizacji skupiający zwykłych ludzi połączonych ideą wspólnej walki o sprawiedliwy świat.
3. Terroryści - dzieciaki które skazano - rozmowy z uczestnikami zamieszek w Goeteborgu, którzy otrzymali wyroki pozbawienia wolności. Próba przybliżenia ich poglądów, motywów działania, przebiegu wypadków.Rekonstrukcja wydarzeń podczas których policja postrzeliła ostrą amunicją jednego z protestujących.Walka zatrzymanych oraz ich rodzin ze szwedzkim aparatem sądowniczym który w majestacie prawa próbował odegrać się na uczestnikach protestów za wielotysięczną manifestacje która wymknęła się spod kontroli przeradzając w zamieszki.
2. Jestem pacyfistą - stary dokument z początku lat 90-ych gdy walka o prawo do zastępczej służby wojskowej była w Polsce świeżym tematem. Bohaterem jest młody hipis,który odmawia udziału w wojskowej tresurze woląc zamiast koszar więzienie, w którym jak twierdzi pozostanie w zgodzie z własnym sumieniem.Muzyczne wstawki dezertera oraz gadające głowy w mundurach które przekonują, że bez armii kraj czeka zguba i utrata niepodległej państwowości.Inspirujący przykład odwagi cywilnej oraz migawka z problemu z jakim mierzył się polski ruch wolnościowy w kapitalistycznej Polsce.
4. Czas terroru - zdrada - historia Zilke Meir-Witt, która wstąpiła w szeregi Frakcji Armii Czerwonej (RAF) - lewackiej organizacji partyzantki miejskiej. Jej członkowie stawiali sobie za cel powstrzymanie amerykańskiego imperializmu i ludobójstwa w Wietnamie, obalenie systemu kapitalistycznego oraz demokracji burżuazyjnej. I choc Zilke okazała się zdrajcą jej przykład nie traci nic ze swojej wymowności. Film przybliża sprawę porwania i zabicia przez RAF Hansa Martina Schleyera - byłego SS-mana, członka NSDAP, w okresie powojennym członka gospodarczego establishentu "wolnych" Niemiec, szefa Związku Pracodawców Niemieckich. Pokazuje również kulisy przygotowań zamachu na szefa sił NATO w Europie.

-----------------------------------
..:: WAŻNA UWAGA ::..
Nowe filmy wystawiamy w formacie rmvb. Aby móc je poprawnie wyswietlać trzeba zainstalować kodek Real Alternative.

Zapraszamy:
www.alterkino.glt.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i dostawaj aktualne informacje o nowościach na swoją skrzynkę e-mail!

Chcesz pomóc w reklamie naszego projektu? Wejdz na www.reklama.alterkino.glt.pl

Polecam film "Tak wygląda

Polecam film "Tak wygląda demokracja". Jakość nie jest zbyt dobra ale pokazuje kłamstwa mediów i policji.

Bedzie sie dało ściągnać

Bedzie sie dało ściągnać jeszcze Genoa Red Zone?

tak

tak

Genoa Red Zone jest przeciez

Genoa Red Zone jest przeciez cały czas do ściągniecia.

Ta... mi się wolno ściąga

Ta... mi się wolno ściąga ten film "Jestem pacyfistą" ( 5 kb/s ) ;/

ile ci sie sciagał ten

ile ci sie sciagał ten pacyfista?

Sprawdzałem czy da rade

Sprawdzałem czy da rade sciągnąć Genoa Red Zone u siebie i u kumpla i wyskakuje tylko coś takiego:

,,You don't have permission to access /video/genoa_red_zone/film/genoa_red_zone.mpg on this server."

Wszystkie inne filmy sciagaja sie bez zarzutu

:)

Dobry pomysł z tą stronką

u mnie poszła bez problemu...

Genoa Red Zone, polecam. "Jestem pacyfistą" faktycznie strasznie wolno szedł i wymiękłem. Mam pytanie, czy "Tak wygląda demokracja" ma jakieś napisy czy coś?

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.