Altergodzina - przypomnienie tegorocznych debat o atomie

Ekologia/Prawa zwierząt

ALTERGODZINA - audycja społecznie zaangażowana
W każdą środę o godz. 21:00 w Akademickim Radiu LUZ w Internecie (www.radioluz.pwr.wroc.pl) i we Wrocławiu na 91,6 FM

W dzisiejszej audycji przypomnimy debaty dotyczące energii atomowej, jakie toczyły się w Altergodzinie przez cały miniony semestr. Jako pierwszą usłyszymy rozmowę Marzeny Lizurej z Radosławem Gawlikiem – ekologiem, który wyjaśniał czy elektrownie jądrowe są ekologiczne. Następnie przedstawimy komentarz Ewy Charkiewicz* – ekolożki i naukowczyni zajmującej się m.in. zrównoważonym rozwojem, o tzw. kosztach eksternalizowanych (uzewnętrznionych i niewidocznych) produkcji atomowej. Na samym końcu odtworzymy wywiad z Jaremą Dubielem działaczem Inicjatywy Antynuklearnej, który dotyczył (nie)bezpieczeństwa energetyki atomowej w kontekście katastrofy reaktorów w Fukshimie w Japonii.

* komentarz w ramach debaty "Co nas grzeje? Energia, demokracja i przyszłość Polski" zorganizowanej przez redakcję Zielonych Wiadomości z 18.03.2011, dziękujemy Zielonym Wiadomościom za zgodę na reemisję (pełna debata dostępna tu: http://zielonewiadomosci.pl/radio/)

ALTERGODZINA to audycja tworzona przez alterglobalistki i alterglobalistów związanych z Wrocławską Grupą "Społeczeństwo Aktywne" oraz pismem społecznie zaangażowanym "Recykling Idei".

Słuchajcie nas w każdą środę o godz. 21:00 w działającym przy Politechnice Wrocławskiej Akademickim Radiu LUZ, we Wrocławiu na 91,6 FM oraz na całym świecie w Internecie (www.radioluz.pwr.wroc.pl).

Kontakt z zespołem ALTERGODZINY: altergodzina@radioluz.pwr.wroc.pl.

Ewa Charkiewicz w swoim

Ewa Charkiewicz w swoim życiorysie pisze, że w początkach lat 90-tych pracowała dla Banku Światowego. Czyli w tym czasie, gdy ten bank wprowadzał w Polsce neoliberalizm. Musiała być bardzo zaufaną osobą, bo przecież takie instytucje nie zatrudniają przeciwników systemu. Coś tu więc jest nie tak, teraz jest niezależną działaczką.

Co to jest: naukowczyni?

No to pracowała.Mogla

No to pracowała.Mogla później zmienić poglądy np.dostrzegając pewne zależności dawniej dla niej nieoczywiste.Poza tym wypowiada się ona konkretnie przeciw elektrowniom atomowym,stanowiącym istotne zagrożenie dla życia na ziemi,a już na pewno dla naszego gatunku i nie mającym żadnego,choćby ekonomicznego uzasadnienia,nierozwiązującym żadnych problemów,nie zaś totalnie przeciw systemowi.W tym kontekście jej szersze zapatrywania społeczno-polityczne schodzą na dalszy plan,choć nie zaszkodzi różnych działaczy lustrować jako i czynisz.
A "naukowczyni"to klasyczny przyklad popularnej w pewnych kręgach nowomowy,podobnie jak "psycholożka","polityczka"czy "prezydentka".Niektórzy tak mówią,tak już mają i nie ma co zbytniej uwagi faktowi temu poświęcać.

A jak nie zmieniła

A jak nie zmieniła poglądów? To Twoja teoria się sypie :-)

Co niby się sypie?

Co niby się sypie? Krytykować elektrownie atomowe można nie tylko z pozycji anarchistycznych czy alterglobalistycznych... A jej wypowiedzi jedynie tego konkretnie tematu doczyly. Nie mieszajmy zagadnień i wątków,choć oczywiście chciałoby się aby ludzie stojący z nami po tej samej stronie w jakiejś konkretnej sprawie myśleli też do nas podobnie o sprawach bardziej ogólnych.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.