Anarchiści na demonstracji antywojennej w Moskwie

Świat | Protesty | Ruch anarchistyczny

Przedwczoraj miała miejsce w Moskwie demonstracja przeciwko wojnie na Ukrainie. Jej liczebność zaskoczyła rosyjskie media propagandowe (zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób) więc w gazetach umieszczono zdjęcia z Czech.

Na demonstracji oprócz flag narodowych Rosji i Ukrainy pojawiły się też flagi NATO oraz flagi imperium rosyjskiego oraz faszystowskie. Nie zabrakło jednak obecności anarchistów, którzy pojawili się w zorganizowanej kolumnie.

Kolumna anarchistów i antyfaszystów mijała grupy zdezorientowanych narodowych bolszewików oraz nacjonalistów, którzy bezskutecznie usiłowali ją zatrzymać.

Anarchiści zachęcali do udzielania pomocy uchodźcom z terenów ogarniętych wojną, stawiania opór imperialistycznej propagandzie rosyjskiej oraz organizowania własnych działań antywojennych.

https://www.youtube.com/watch?v=Rfc14pcPe9I

Takie pytanie którego pewnie nie opublikujecie

A imperialistyczna polityka Waszyngtonu i Ukraińscy faszyści z batalionu Azow,Prawego Sektora i Partii Swoboda ? Kto przeciwko nim protestuje ? CIA.Trafna nazwa.

Zmień leki. Mają

Zmień leki. Mają protestować przeciwko imperialnej polityce Waszyngtonu gdy ich kraj jest największym państwem świata prowadzi właśnie wojnę?

Nie rozumiem

Nie rozumiem powyższego tekstu. Manifestujący mieli "flagi narodowe Rosji i Ukrainy" - to ogarniam, flagi państwowe Rosji i Ukrainy. Po co flagi NATO i co to jest flaga "imperium rosyjskiego" nie wiem.

Generalnie nie ogarniam klimatu. Dlaczego rosyjskie media określane są mianem "propagandowych" a ich odpowiedniki zachodnie nie choć są dokładnie tak samo służalcze wobec panującego na zachodzie układu?

Flagi imperium rosyjskiego

Flagi imperium rosyjskiego to historyczne flagi używane przez neofaszystów. A flaga NATO - cóż, była. Też nie wiem po co.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.