Anarchiści solidarnie z górnikami

Kraj | Prawa pracownika | Protesty | Represje

W zeszłym tygodniu pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do ostrzału z broni gładkolufowej protestujących górników.

Policja wykorzystała do tego grupy piłkarskich chuliganów, którzy wszczęli zamieszki oraz powszechną w mediach głównego nurtu nagonkę na górników. Wszystkie telewizje podały informację, iż zamieszki wszczęli sami górnicy mimo iż na nagraniach łatwo było zauważyć, iż osoby atakujące policję miały na sobie barwy klubów piłkarskich, a nie emblematy związków zawodowych.

W związku z tym środowiska anarchistyczne w Polsce zorganizowały akcje solidarnościowe z górnikami ostrzelanymi przez policję w sprawie których negocjacje toczyły się za zamkniętymi drzwiami Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz bez ich udziału.

Pikiety odbyły się w Krakowie, Poznaniu, na Śląsku, w Rzeszowie oraz we Wrocławiu.

https://www.youtube.com/watch?v=gODBWz73hhg

Pikiety

Gdzie znajdują się informacje na temat najbliższych piket?

Jak coś jeszcze będzie to

Jak coś jeszcze będzie to będzie wstawiane z boku strony w rubryce "nadchodzące wydarzenia". Te akcje były zorganizowane bardzo szybko i prowizorycznie.

Jakoś ciężko mi

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że kibice przychodzą robić takie rzeczy na prośbę policji. Nie bądźcie śmieszni i NIE MANIPULUJCIE! Pewnie przyszli bo szli ich rodzice, proste.

Raczej nie policji, prędzej

Raczej nie policji, prędzej tak po prostu, ale rolę odgrywają jaką odgrywają. A nie wierzę, że ojcom przypał by odwalali.

Może to ktoś zweyfikować?

Poszła plotka że prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej chce (w celu "obniżenia kosztów") zwerbować do pracy Ukraińców. Niestety sam nie jestem w stanie ocenić prawdziwości tej informacji. Ktoś coś wie?

Kibole pomagali fizycznie a

Kibole pomagali fizycznie a tutaj bicie pianki i smieszne pikiety. Kibole w hiszpani i włoszech to góównie Lewica ale tam jak kibole robią akcje lub demo to już jest mega super a u nas gadka że kibole to fizole i głupki i że są kukiełką w rękach kapitalistów ... litości nie bądzmy hipokrytami .

Kibole to motłoch i

Kibole to motłoch i hołota.

Fakty są takie że

Fakty są takie że większość kibiców (ultrasów i chuliganów) na świecie to lewica. Polska i parę innych krajów w Europie Środkowej to wyjątki nie reguła.

Przedstaw konkretne

Przedstaw konkretne zestawienie, bo mnie się wydaje, że przejawiasz myślenie życzeniowe.

W zasadzie cała Ameryka

W zasadzie cała Ameryka Południowa - tamtejszy ruch ultras to lewica różnych odcieni
W Europie:
Praktycznie cała grecka scena kibicowska to anarchiści lub radykalna lewica (zresztą cały tamtejszy klimat "uliczny" np. hip-hop)
Dalej:
Większość Hiszpanii
Pół Włoch
Pół Francji - choć tu częściowo ze względu na antyfaszystowską postawę imigrantów
W Niemczech dominacja nazistów na stadionach to odległa przeszłość

Prawicy zostaje Europa Środkowo-Wschodnia.

Polecam blog:
http://leftsideterraces.blogspot.ru/

Mnóstwo wywiadów z lewicowymi i anarchistycznymi ekipami z całego świata

Zresztą o ile krajowa wersja pisemka "To my kibice" jest w pełni prawicowa, o tyle wydawane chyba raz na kwartał "To my kibice +" poświęcone zagranicy jest "w miarę obiektywne" np. były tam szczegółowe przeglądy ekip wszystkich greckich klubów z których wynikało że jakieś 90% to lewica i/lub anarchiści co zgadza się z informacjami z tego bloga wyżej.

czyli są ok czy nie ok ;) ?

czyli są ok czy nie ok ;) ? Jak niszczą miasta w imie lewicowych idei są ok a jak są to prawaki to chamstwo i drobnomieszczaństwo heheh

Do ruchu kibicowskiego mam

Do ruchu kibicowskiego mam stosunek obojętny tzn. uważam oczywiście cieszę się że na świecie przeważa w nim lewica.

Ale z drugiej strony to nie jest wynik wpływu ruchu kibicowskiego na życie polityczne raczej odwrotnie. Tzn. tam gdzie silna jest lewica, szczególnie o tradycjach rewolucyjnych np. Ameryka Południowa, Grecja, Hiszpania, Włochy itd. Tam też lewica ma duży wpływ na stadionach. Bo jest zakorzeniona w społeczeństwie, wśród niższych klas, wśród ubogiej młodzieży itd. Czyli problem jest polityczny. (dodatkowo dochodzi tam pamięć o faszystowskich, policyjnych dyktaturach) To nie wynika z tego że "nasi" chuligani pokonali ileś tam razy "nazioli". To nie jest kwestia przepychanek na stadionach, tylko wielkich lewicowych ruchów społecznych których jakimś-tam marginesem / odbiciem jest obecność kibiców na stadionach. W tą stronę a nie odwrotnie.

W Polsce nie ma ŻADNEGO lewicowego ruchu (w autentycznym sensie tego słowa) , więc nie ma też lewicowych ekip (lub są marginesem marginesu, - a ta uwaga po to by kogoś nie urazić)

_____________

A konkretnie co do twojego pytania, to ja w ogóle nie patrzę na to przez pryzmat prawa czy potępiania czegoś. Twoje pytanie nasuwa mi trochę stwierdzenia o tym że "walka z faszyzmem jest prowadzona faszystowskimi metodami". A to nie tak. Metody są metodami, ważne są cele.

To bardzo mnie podnosi na

To bardzo mnie podnosi na duchu, że polski portal anarchistyczny taką apologizację kibolstwa przeprowadza. To wspaniała lewica, machoistowska masa rycząca po piwsku lub winie w zależności od etnicznego pochodzenia debilne hasła, które ich określają. Myślę że polski ruch anarchistyczny powinien wyciąć sobie gromadnie na najbliższym kongresono kilka zwojów w mózgu i zacząć brać sterydy, na pewno to zmieni sytuację w kraju, i lewica nabierze wiatru w żagle. Będom ekipy, będziesiędziało, walka będzie trwać.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.