Czego młodzież nauczy się od Ziemkiewicza

Kraj | Publicystyka

Dobrze, że znany działacz prawicowy napisał o Inicjatywie Uczniowskiej. To dobrze, bo dzięki temu uczniowie czegoś się nauczą o „autorytetach”.

Ziemkiewicz, to kolejny idiota, który twierdzi, jakoby IU była jakąś młodzieżówką SLD, czy nawet Nowej Lewicy. Nie ma na poparcie tej tezy żadnych dowodów, bo po prostu to nie jest prawda.

Jak to możliwe, że minister edukacji i znany dziennikarz mogą sobie wymyślać bezpodstawne oskarżenia, a gazety nie prostują faktów? Uczniowie pewnie dostrzegą teraz, że różne „społeczne autorytety”, np. dziennikarz, Ziemkiewicz piszą nieprawdę, co oczywiście nikogo nie obchodzi. W gazetach co jakiś czas widzimy artykuły niezgodne ze stanem faktycznym, ale tak naprawdę mamy pewność tylko w sprawie tych rzeczy, które sami widzieliśmy, lub które dotyczyły nas samych. Wtedy możemy się zorientować, że było inaczej. Jeśli zdarza się to nam, czy IU, może się to zdarzać codziennie.

Właśnie tego pan Ziemkiewicz nauczył młodzież: że wśród dziennikarzy są bezwstydni kłamcy. A on jest jednym z nich.

Rafał Ziemkiewicz przedstawia rzekomo „żelazny dowód” na to, że niektórzy uczniowie są młodzieżówką ZNP, które jest instrumentem SLD. Tym dowodem ma być fakt, że niektórzy uczniowie byli obecni na demonstracji ZNP, a pan Broniarz, tak jak różni lewicowi działacze, potępił areszt uczniów pod MENiS.

Ale jeśli ktoś chodzi na demonstrację w jakiejś konkretnej sprawie, bo wierzy że nauczyciele też protestują przeciw Giertychowi, czy to dowód że ten ktoś jest kierowany przez SLD?

Według takiej logiki, mogę stwierdzić, że młodzież która była obecna na Majdanie w Kijowie na Ukrainie, to młodzieżówka CIA, bo CIA częściowo finansowała „Pomarańczową Rewolucję”. Z takiej samej logiki korzystają władze moskiewskie. To logika teorii spiskowej propagowana przez Ziemkiewicza, który nawet nie potrafi sobie wyobrazić, że ktoś po prostu sam z własnej woli postanowił przeciwko czemuś protestować, myśląc samodzielnie i działając niezależnie od władzy. Ziemkiewicz ma takie same obawy, jak Putin i Łukaszenko, tylko inne są obiekty jego obaw.

Ziemkiewicz także krytykuje młodzież za to, że nie potrafi artykułować, o co jej chodzi. Hmm… może nie potrafi argumentować tak ładnie, jak Ziemkiewicz, który opiera swoją krytykę na wymysłach Romana Giertycha o spisku SLD i tłumaczy, że nie lubi uczniów, bo są „krzykliwi” i jakoby mają świra na punkcie religii, więc pewnie są dziećmi Urbana. Po prostu wstyd, że przeciętny 16-17-latek z IU potrafi wyraźnie wytłumaczyć, czym się martwi i o co mu chodzi, a znany dobrze opłacany „dorosły” dziennikarz pisze kompletne idiotyzmy.

ziemkiewicz to idiota.

ziemkiewicz to idiota. pamietam, jak po 11 wrzesnia, napisal, ze za tymi atakami stali antyglobalisci. kiedy okazalo sie, ze ruch antyglobalistyczny w usa nie mial z tym nic wspolnego, stwierdzil,ze nie wiadomo, czy przypadkiem w przyszlosci nie bedzie mial, dlatego dzialania panstwowe przeciw aktywistom amerykanskim (i nie tylko), choc stracily swoja legitymacje, to nie stracily swojej mocy prewencyjnej i jako takie, dla ziemkiewicza, okazaly sie jak najbardziej wskazane. iscie faszystowska logika.

Ziemkiewicz znowu kłamie !

polecam "Niszcz 'antyfaszystów'" z 1995 r. - ten facet w życiu słowa prawdy nie powiedział !
S. Bareja, MI$ (nomen omen ;-) )

http://ziemkiewicz.fantastyka.art.pl/niszcz.htm

Widzę, że główna siła

Widzę, że główna siła argumentacji autora tego artykułu polega na wyzwiskach od idiotów i... faszystów (każdy kto ma inne w jakiejś sprawie niż autor - jest faszystą?)

Mimo to chciałem się spytać, bo tu na przykład czytam:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3432644.html?nltxx=1721542&nltdt=2...
- We wrześniu w szkołach zaczną działać komitety strajkowe - zapowiedział wczoraj Aleksander Pawłowski z Inicjatywy Uczniowskiej
- Górnik Krzysztof Łabądź z Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników rozdawał ulotki nawołujące do demonstracji w sobotę "O świecką szkołę, bezpłatne studia(!) i socjalne państwo(!)!".

"Bezpłatne studia, komitety strajkowe, państwo socjalne". Jeśli IU nie jest organizacją lewicową, prosocjalistyczną to kto nią jest? :)

W sumie to smutne, że wielu tak zwanych "anarchistów" rozumie "anarchię" nie jako wolność ograniczoną tylko bliskością czyjegoś nosa tylko promowanie się socjalistycznego wyzysku. Z drugiej strony, jak miałem 15 lat, też mi się to podobało, więc mam nadzieję że się obudzą i wybiorą prawdziwą wolność. :)

ps. mam nadzieję że nie zostanę wyzwany od faszystów ;)

IU została zaproszona na

IU została zaproszona na tę demonstrację jako gość i podczas demonstracji wyrazi swój komentarz do idei państwa socjalnego.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.