[Prima Aprilis] Część anarchistów podpisała porozumienie wyborcze

Niedawno powstały Anarchistyczny Komitet Wyborczy podpisał wczoraj porozumienie z partią Twój Ruch Janusza Palikota, Polską Partią Pracy Bogusława Ziętka, Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza oraz Stowarzyszeniem Równość i Nowoczesność Wandy Nowickiej.

- Od dawna jakoś tam współpracowaliśmy na różnych polach, czas w końcu jakoś to sformalizować. Ruch anarchistyczny osiągnął w Polsce już taki poziom rozwoju, że musi się sprofesjonalizować. Oczywiście nie mamy zamiaru zakładać partii, ale jedynie komitet wyborczy. Naszą nową ideę określamy mianem "euroanarchizmu" - mówi prominentny działacz anarchistyczny, który prawdopodobnie zostanie jedynką w Warszawie.

- Myślę, że obecność anarchistów w sejmie trochę go rozrusza. Myślę, że się nam będzie dobrze współpracowało. Potrzeba nam trochę takich "pozytywnych wariatów" - mówi wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.

- Współpracujemy od dawna. Oddałem jedynkę w Warszawie anarchiście w imię lepszej przyszłości. Szkoda, że Ruch Narodowy nie przystąpił do porozumienia. Stworzylibyśmy prawdziwą antysystemową siłę, której bałyby się liberały. - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Polskiej Partii Pracy.

Wspólny komitet wyborczy będzie walczył o załatwienie sprawy związków partnerskich i odsunięcie kościoła od państwa. Podobno anarchiści proponowali przegłosowanie w sejmie likwidacji państwa, ale pozostałe podmioty nie zgodziły się na to.

Wczoraj przed spotkaniem na najwyższym szczeblu przywództwa Anarchistycznego Komitetu Wyborczego doszło do nieprzyjemnego incydentu. Do sali wdarła się grupa tzw. "prawdziwych anarchistów", którzy próbowali niedopuścić do podpisania porozumienia. Zostali jednak przegonieni przez Ryszarda Kalisza (który co prawda miał różową chustkę na twarzy, ale trudno było nie rozpoznać kto to jest).

- To było żałosne. Tzw. "prawdziwi anarchiści" twierdzą, że nie powinniśmy kandydować, że demokracja przedstawicielska prowadzi do korupcji i jest sprzeczna z anarchistycznymi ideami i tym podobne bzdury. Co ja mam powiedzieć? To dogmatycy, zwykły beton i sekciarze, ale nie reprezentują większości opinii anarchistów w kraju, tylko my. W tajnym głosowaniu wśród polskich anarchistów uzyskaliśmy poparcie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej - powiedział wyraźnie zdenerwowany znany działacz anarchistyczny typowany na jedynkę w Grudziądzu.

Czas umierać...

Anarchiści do koryta! Ramię w ramię z Rysiem Kaliszem! czego to człowiek doczekał. Najwyraźniej jestem: "dogmatykiem, zwykłym betonem i sekciarzem" (w przeciwieństwie do Ryśka, tak elastycznego jak guma w gaciach, jeśli tylko chodzi o pozostanie przy rządowym korycie. Czas umierać...

a 2giego kwietnia

a 2-go kwietnia zmartwychwstaniesz ;)

lol spójrz na date newsa

lol spójrz na date newsa

N.A. od jutra:)

01.04 jutro się obudzimy w mroku Narodowego-Anarchizmu:)

O, to by było dobre.

O, to by było dobre. National Anarchist Movement

Część anarchistów podpisała porozumienie wyborcze

Bracie, dziś jest pierwszy kwietnia :-) PRIMA APRILIS

ja jebie człowieku dziś

ja jebie człowieku dziś pierwszy kwietnia...

dobra bekaPS. nienawidze

dobra beka

PS. nienawidze prima aprilis

"...typowany na na jedynkę

"...typowany na na jedynkę w Grudziądzu." - Grudziądz mnie rozwalił :D
Całkiem ładny żart, w sumie jeden z lepszych, jakie dzisiaj w mediach znalazłem :D

Miał być dowcip a wyszła

Miał być dowcip a wyszła jakaś dziwnie zawoalowana wersja rzeczywistości... :(

prima aprilis

nawet umowę wojskową podpisana przez Austrię i Rzeczpospolitą 1.04.1683 datowano na dzień wcześniejszy :)

Więcej wiary

Hehe, zobacz na date tego posta, to sie przestaniesz denerwować. Wiecej wiary w anarchistów.

Wiara to mechanizm systemu!

Wiara to mechanizm systemu! W anarchizmie nie ma miejsca na nieracjonalne ułudy i zabawki umysłu! Naprzód, działanie, wola, a nie wiara!

ee tam

ee tam, jakby nie było - ideały te same. Przecież palikot to książę dzisiejszych anarchistów (tajny działacz)- też pali trawę, walczy o prawa gejów i co tam jeszcze. Podrawiam

:)

:)

:)

No tak pierwszy kwietnia :)

Przecież to jest żart

Przecież to jest żart primaaprilisowy!

PRIMA APRILIS

Hehehe , to Wam się udało - mało zawału nie dostałem. Dobrze, że dziś prima aprilis.

...

Spokojnie. Jedynka w Warszawie od tak sobie? Twój Ruch może i lubi kontrowersje, ale taka współpraca zaszkodziła by wizerunkowi partii Palikota, szczególnie teraz, przed wyborami do Euro Parlamentu. Może i by zyskał garstkę głosów, ale stracił by znacznie więcej, bo przecież anarchistów jest zdecydowanie za mało żeby opłaciło się podjąć tak ryzykowne działania. Swoją drogą anarchistom do rządu nie spieszy się zanadto , a szkoda. Cały wpis to zapewne tylko taki "żarcik" na prima aprilis.

Swoją drogą anarchistom do

Swoją drogą anarchistom do rządu nie spieszy się zanadto , a szkoda.
To też taki dowcipas primaaprilisowy, prawda?

Stworzylibyśmy prawdziwą

Stworzylibyśmy prawdziwą antysystemową siłę, której bałyby się liberały

Najpierw jednak należy przestać bać się słownika.

A może taki regionalizm? U

A może taki regionalizm? U mnie się w ten sposób mówi na wsi ;) "Baliby liberałowie" brzmi jakoś tak... pańsko, oficjalnie

Kolego powyżej,

sprawdź kartkę w kalendarzu zanim będziesz umierał;-))))

Sądzę, że pierwszy wpis

Sądzę, że pierwszy wpis pod tekstem jest także żartem, którego autor nabrał całą resztę ;)

Takie śmieszne? W systemie

Takie śmieszne? W systemie masz do wyboru 3 rzeczy - izolację, walkę, uczestnictwo. Izolacja dobrze wychodzi wielu indywidualistom, znajdą się wśród nich także anarchiści; na walkę trzeba mieć środki i wpływy, anarchizm ich dzisiaj nie ma, ma je za to państwo i kapitał, dlatego rządzi. Pozostaje uczestnictwo, nie w wyborach, ale w debacie politycznej. Negując demokrację w jej dzisiejszej, parodystycznej i oligarchicznej postaci postępujecie zgodnie z ideą, ale wbrew społeczeństwu, które ten system akceptuje. Oddajecie tym samym pole skrajnej prawicy (wcześniej także lewicy hierarchicznej), która z uczestnictwem w wyborach problemu nie ma i doskonale wykorzystuje je do zagospodarowania nastrojów społecznych. Może czas wyjść z piaskownicy i stawić czoło rzeczywistości. Sami skazujecie się na margines, a jednocześnie płaczecie, że nie zyskujecie wpływu na historię. Przed wojną załapaliście się na czerwoną kobyłę razem z komunistami różnych opcji, tylko że lejce trzymał ktoś inny.

Hola! "Oddajecie tym samym

Hola! "Oddajecie tym samym pole skrajnej prawicy (...), która z uczestnictwem w wyborach problemu nie ma i doskonale wykorzystuje je do zagospodarowania nastrojów społecznych"

Doprawdy? Pominąwszy wszystkie popularne quasi prawicowe partie z Wiejskiej, nacjonaliści bawią się od lat w swojej piaskownicy i mają poparcie na poziomie +/- 0,5%, z czego 3/4 tegoż to sami członkowie faszyzujących grupek. Przesadzasz. Inną sprawą jest równie marne poparcie postulatów anarchistycznych przez społeczeństwo, ale chyba nie piszesz o sposobie zmiany tego stanu w powyższym poście na poważnie :) To nawet bardziej zabawne niż "anarcho"-kapitalizm.

Zapominasz o coraz

Zapominasz o coraz częściej odwołujących się do idei nacjonalistycznych (patriotycznych, militarnych, imperialnych, etc.) ugrupowaniach "głównego nurtu" - choćby z ostatnich dni: rząd RP w kwestii ukraińskiej, niemieckie plany ograniczenia prawa pobytu obywatelom UE, "odsyłanie" imigrantów z Włoch czy Francji, brytyjskie pomysły w kwestii imigrantów wewnętrznych UE... Lud to kupuje, krok po kroku coraz bliżej gówna...

A więc tak- anarchiści

A więc tak- anarchiści muszą zrezygnować ze swoich poglądów, żeby móc je zrealizować. Dobre!

No, masz sporo racji, tylko

No, masz sporo racji, tylko te 3 rzeczy to dosyć zawężasz. Izolacja też może być formą walki, walka uczestnictwem. Największą zaś tak naprawdę izolacją od samego siebie i innych jest uczestnictwo.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.