Czy spółka Nordstream doprowadziła do katastrofy ekologicznej na Bałtyku?

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt

Rybacy biją na alarm od końca maja w Morzu Bałtyckim zaczęły pojawiać się dziwnie wyglądające dorsze. Są pokryte śladami po oparzeniach i zakrwawione. Zdaniem rybaków i wędkarzy, w wodzie dzieje się coś złego, poinformował „Dziennik Bałtycki”.

Zjawisko wykryto na odcinku pomiędzy Władysławowem a Jastarnią. Zdaniem rybaków, wygląd ran wyklucza możliwość tego, że ryby zostały okaleczone przez inne zwierzęta. Przypominają one ślady po oparzeniach żrącą substancją, sączy się z nich krew. Część specjalistów podejrzewa, że za oparzeniami może stać broń chemiczna zatopiona na dnie morza lub substancja wypłynęła z któregoś ze statków.

Jednak według wcześniejszych doniesień "Wprost" spółka Nordstream, inwestor budujący Gazociąg Północny, zamierzała przed oddaniem rury do użytku przepłukać ją bardzo żrącymi chemikaliami, które potem miały zostać wylane do Bałtyku. Ostrzegano, że może to grozić katastrofą ekologiczną na olbrzymią skalę.

Chodzi o aldehyd glutarowy, środek używany do sterylizacji i odkażania metodą chemiczną. - Ten środek jest bardzo toksyczny, niebezpieczny nie tylko dla środowiska, ale i dla ludzi Ten związek powoduje u ludzi m.in. astmę, podrażnienia oczu i skóry.

Pojeby... jeśli to wina

Pojeby... jeśli to wina tych ćwoków to od razu na gilotynę ich. Co oni robią?

Qrde! W radio jakimś

Qrde! W radio jakimś mówili o broni chemicznej,której sporo zalega od na dnie od dwóch wojen światowych. Jeśli to rzeczywiście ma związek z rurociągiem niebojowym iperytem to skurwysynów trza by na wiele lat posadzić.Jakby były dowody,to jest to do wygrania z sądzie.Swoją drogą ciekawe,że we Wprost o tym napisali.Oni co prawda lubią sensacje,ale zawsze skrajnie pro korporacyjni byli...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.