Dni gniewu społecznego

Protesty

Przeczytaj: Manifest Dni Gniewu Społecznego | Oświadczenie ZSP-Warszawa w sprawie próby delegalizacji protestów: Gniewu nie da się zdelegalizować!

Poniżej mapki z zaznaczonymi miejscami zbiórki. Kliknij, żeby powiększyć.

Można dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić znajomych za jego pomocą. Niech każdy zabierze ze sobą co najmniej jedną dodatkową osobę, będzie nas dwa razy więcej!

W czwartek 26 maja zaczynamy lokalny protest, który ma być wstępem do Dni Gniewu. Władze miasta Warszawy planują kolejne podwyżki czynszów oraz podwyżkę cen transportu publicznego o 100%. Rada Warszawy ma "dyskutować" o tych podwyżkach w czwartek. Będziemy tam z głośnym protestem! Godz. 11:00, PKiN, Sala Warszawska, IV Piętro.

 Mapka piątek W piątek 27 maja odbędzie się pikieta / happening pod tytułem "Baraki dla Obamy" - amerykańskiemu prezydentowi zostanie m.in. zaprezentowana oferta zasobu komunalnego w Warszawie, gdyż Warszawy nie stać na inny rodzaj noclegu dla lokatorów bez tytułu prawnego, takich jak Obama. W ciągu dnia, delegaci na Szczyt Państw Grupy Wyszehradzkiej będą natykać się na inne niespodzianki. Pikieta zaczyna się o godz. 17:00 pod Pałacem Prezydenckim. Demonstracja Inicjatywy Stop Wojnie zaczyna się o godz. 19:00 w tym samym miejscu.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza": "Anarchiści ogłosili, że osoba, której uda się skonfrontować Obamę na żywo, otrzyma specjalną nagrodę: nową parę butów, jeśli zdecyduje się na wariant obuwniczy, kopę jaj z gospodarstwa ekologicznego w przypadku wariantu nabiałowego".

 Mapka na sobotę W sobotę 28 maja odbędzie się główny protest i demonstracja. Zaczynamy o godz. 12:00 na pl. Trzech Krzyży. Zaprotestujemy zarówno w sprawach związanych z wizytą Baracka Obamy - przeciwko umieszczeniu nowej bazy myśliwców F-16 w Polsce, oraz lansowanym przez prezydenta Obamę i amerykańskie korporacje wydobycia gazu łupkowego w Polsce, co stanowi ogromne zagrożenie dla ekologii w Polsce. Demonstracja będzie odpowiedzią na antyspołeczną politykę rządu i zmasowany atak na prawa pracowników, lokatorów, studentów, pacjentów, bezrobotnych, imigrantów i wykluczonych poza nawias społeczeństwa.

JESTEŚMY WKURWIENI I NIE BĘDZIEMY TEGO WIĘCEJ TOLEROWAĆ!

Przyjdź z gwizdkami, bębnami i pustymi garnkami! W demonstracjach wezmą udział pracownicy, lokatorzy, bezrobotni z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i innych miast.

Osoby które są zainteresowane wspólnym wyjazdem z Wrocławia mogą zapisywać się na listę w Centrum Reanimacji Kultury.

Chyba "skonfrontować z

Chyba "skonfrontować z Obamą na żywo".

Jakkolwiek, byle skutecznie

Jakkolwiek, byle skutecznie :)

Konfrontacja wegańska =

Konfrontacja wegańska = pyrem go?

Bób! Koper! Włoszczyzna!

Bób! Koper! Włoszczyzna!

Burak się też nada. Dla

Burak się też nada. Dla biurokratów unijnych - brukselka.

jedzie ekipa z lublina

jedzie ekipa z lublina

Marsz Wyzwolenia Konopi

Tego samego dnia odbywa się Marsz Wyzwolenia Konopi, trochę szkoda bo utrudnia to niektórym osobom decyzję na który się wybrać. Ale na pewno na mieście będzie się dużo działo :D

znając polskie realia

więcej będzie na marszu wolnych konopi niż na dniach gniewu, taka społeczna świadomość- ((

Myślę że nie ma co się

Myślę że nie ma co się smucić i obrażać na niską świadomość społeczną, tylko wykorzystać okazję jaką jest MWK do poszerzenia tej świadomości u ludzi. Sam Marsz Wyzwolenia Konopi to doskonały przykład na zdolność młodych ludzi do oddolnej organizacji w ważnej dla nich sprawie, ponad 10 tysięcy osób na marszu to na prawdę imponujący wynik. W zeszłym roku u mnie w Łodzi władze próbowały ten marsz zablokować, mimo to około 800 osób i tak przeszło przez miasto blokując na parę godzin najważniejsze arterie komunikacyjne, policja parokrotnie próbowała zatrzymywać parę osób, jednak kończyło się to natychmiastowym postojem całego marszu, blokadą radiowozów sittingiem i skandowaniem haseł, za każdym razem policja zmuszona była ludzi wypuścić. Byłem pod wielkim wrażeniem solidarności i poczucia jedności zgromadzonych ludzi. Na marszu bardzo widoczni byli idący z kilkoma transparentami Młodzi Socjaliści. Anarchiści, bierzcie przykład :)
Aha, Marsz Gniewu Społecznego jest o 12.00, Marsz Wyzwolenia Konopii startuje o 15, więc nie ma problemu żeby wziąć udział w obydwu :)

zielem świata nie zbawicie...wbrew ew,myśleniu życzeniowemu..

To już drugi raz co najmniej taka sytuacja...Pamiętam jak się kiedyś wkurzyłem na wyzwolicieli konopi gdy zrobili sobie demo/street party akurat w tym samym czasie gdy była, długo wcześniej planowana, poważna manifestacja antywojenna.Nie żebym się z nimi nie zgadzał.Mam w tym temacie bliskie im poglądy od czasu porównywalnego ze stażem na tym świecie niektórych spośród nich.
Mordowanie cywilów w imię obcych,imperialnych interesów,w krajach,które nigdy nam nie zagrażały,przez żołdactwo utrzymywane z naszych podatków to problem dużo istotniejszy niż absurdalne prawo,które nie pozwala jawnie sobie przypalić suszu z takiej rośliny jaką się preferuje.Tym bardziej,że takie regulacje łatwo jest ominąć a trudno wyegzekwować.
A problem decyzyjny niektórych ludzi "w czym uczestniczyć"to jedno.Drugie to konkurowanie o uwagę mediów,którym wygodniej jest pokazać wesoła,kolorową i luzacką młodzież,której do pełnego szczęścia jeszcze tylko legalnej trawki brakuje,aniżeli ludzi z rożnych środowisk i z różnym grup wiekowych godzących w sojusze i jedynie słuszny kurs polityki zagranicznej poprzez sprzeciwianie się wojnie...

myślę ze problem nie leży

myślę ze problem nie leży w wyborze. 99% uczestników marszów konopnych po prostu nie ma pojęcia o innych protestach czy marszach, tak samo jak 99% innych polaków. Myślę że dobrze że zbierają się chociażby w tym celu, dzięki temu można dotrzeć do nich z innymi ważnymi kwestiami politycznymi. A najważniejsze, że dociera do nich że można się zjednoczyć i wspólnie walczyć o swoje prawa, a gdy już uda się wywalczyć na pewno wzrośnie apetyt na więcej :)

zielem świata nie zbawicie

No tak.Masz calkowitą rację,anonimowy czytelniku....Pierwsza twa teza przeczy hipisowskiemu poglądowi jakoby psychodeliki jakoś baaardzo poszerzały świadomość i wskazuje na to,że przypalacze nie odbiegają zbytnio od mainsteamu,tyle tylko,że zamiast chlać wódę jarają jointy...
Do drugiej tezy nie mam nic do dodania.

marichuana jest mniej

marichuana jest mniej szkodliwa od alkoholu, ale co za dużo, to niezdrowo: http://www.youtube.com/watch?v=CZT0LNwdKCc

poezja :D

poezja :D

miazga

miazga

Warsz Wyzwolenia Konopii jest na ręke władzy

Uczestnicy MWK to bezideowi balangowicze.Ciekawe czemu nie wybrali innego dnia.Naprawdę wkur..... mnie gdy takie bezideowe disco-party joint wykożystywane jest przez korporacyjne media do ośmieszania protestów antysystemowych.Szkoda że jeszcze kibole nie wyszli domagając się od Obamy i rządu otwarcia stadionów,to dopełniło by polski cyrk,a do tego masa krytyczna domagająca się od Obamy i rządu nowych ścierzek rowerowych.

Kilka lat temu zorganizowaliśmy z towarzyszami demo antywojenne na początku było 30-40 osób, co jak na nasze miasto jest znaczącą liczbą przyszli anarchiści,antyfaszyści, członkowie PPS,młodzi socjaliści,kilku trockistów,kilka osób z S80.Był to nieliczny przykład udanej wspólnej akcji, kosztowało nas to, kilka osób z różnych środowisk parę tygodni aby namówić wszystkich aktywistów ale udało się było nagłośnienie, plakaty,ulotki, nawet gazetka-broszura została wydana przez koalicje antywojenną,info w internecie.W sumie pod koniec razem z ludźmi którzy dołączyli na demo było ze 100 osób, pozytywnie nastawionych, rozdaliśmy materiały informacyjne,ludzie byli pozytywnie nastawieni.

Ale w mediach pokazali gostka przebranego za Zieloną Żabę, facet samozwańczy ekolog przylazł na nasze demo, stanął obok i zaczął krzyczeć że domaga się tuneli pod drogami dla żab.Chcieliśmy go wywalić,ale zrezygnowaliśmy aby nie dać pretekstu smutnym panom w aucie do interwencji.Ludzie którzy całą akcje organizowali byli wściekli.Facet zorganizował sobie pikiete tego samego dnia,wiedząc że będzie nasza akcja, bo był na naszym otwartym spotkaniu z grupką studentów w DS

wybrali ten dzień bo w

wybrali ten dzień bo w warszawie jest obama, proste :) wątpię zeby nawet wiedzieli o dniach gniewu społecznego. nie możesz się obrażać na ludzi za to że nie są aktywnymi anarchistami kolego :) to twoja wina, widocznie ich nie przekonałeś;)a z takim nastawieniem to się raczej nie uda. ci ludzie walczą o to, co dla nich ważne, w krótkiej perspektywie, o to żeby nie iść na 3 lata do więzienia za to że ma się w kieszeni pół grama suszu roślinnego. no a facet żaba to zupełnie inny przykład, dużo smutniejszy, bo przyszedł i zgarnął całą uwagę z demo na które ciężko pracowaliście. tutaj nie można raczej mówić o tym że MWK podłącza się pod dni gniewu społecznego,ten marsz jest organizowany od lat w mniej więcej tym samym terminie, było na niej 10 000 osób w zeszłym roku w samej warszawie. Wielu ludzi ma tam otwarte umysły, tylko po prostu nie ma pojęcia o czymś takim jak dni gniewu społecznego, bo i skąd ma wiedzieć? Informacje o tym krążą w miarę zamkniętym środowisku. Tak więc po manifestacji gniewu społecznego myślę ze dobrze było by dołączyć do MWK i tam porozdawać ulotki uświadamiające ludzi.

A media jak to media, i tak w 10.000 tysięcznym tłumie znajdą jednego idiotę i zrobię z tego sensację, to też nic nowego i nie ma co się dziwić

Ciekaw czy myślą że Obama

załatwi im maryche.Alkoholicy powinni też zorganizować demo,aby ceny wódy były mniejsze

Tunele dla płazów też są

Tunele dla płazów też są ważne, ale trzeb było go jednak wywalić. Może to nie anarchistyczne (wolnościowe) zachowanie, ale organizator w świetle polskich przepisów, z tego co pamiętam, ustawy o zgromadzeniach publicznych, miał prawo wezwać owego pana do opuszczenia miejsca legalnej manifestacji, a w przypadku nie podporządkowania się wezwać owych panów do przesunięcia człowieka-żaby..

troche to głupie by było

żeby anarcho wysługiwali się policją

Nie potrzebne represje i siła

Nie potrzebne są służby specjalne, policja i prawicowe bojówki skoro do rozbicia demonstracji kilku rewolucyjnych organizacji wystarczy jeden Człowiek-Żaba.

dowcipnisiu

policja płaci za takie komentarze

Może marsze się połączą

Może marsze się połączą :D?

TO BY BYŁO PIĘKNE . I POD

TO BY BYŁO PIĘKNE . I POD PARLAMENT ...

Duża część ludzi na MWK

Duża część ludzi na MWK to są imprezowicy... ale są ludzie od tego środowisko, którzy są bardzo świadome polityczne - niech oni do nas połączyć.

W piątek odbywa się też

W piątek odbywa się też Masa Krytyczna - na początku tygodnia ogłoszą swoją trasę.

wygląda na to że wszystko

wygląda na to że wszystko zapowiada się bardzo , ale to bardzo ciekawie .

Ja już nie mogę się doczekać !

Będzie kolejny sukces !!

Czyli 200-300 osób !!

Wszak żyjemy w Polsce - ale

Wszak żyjemy w Polsce - ale nigdy nie wiadomo. Takich rzeczy nie da się przewidzieć.

No, tyle, że Krakowskie

No, tyle, że Krakowskie będzie zamknięte w tym czasie, podają władze.

Jakby to ująć: to problem

Jakby to ująć: to problem władz.

i to rozumiem :D

i to rozumiem :D

Wszystko ok - ale ulice i

Wszystko ok - ale ulice i chodniki w miejscu zbiórki będą zamknięte, więc gdzie mają się spotykać pikietujący? Jest jakiś plan dla niezorientowanych? Nie chodzi tu o ścisły aktyw, żeby nie było, że robię wywiad, ale o tych, którzy się chcą dołączyć, albo o media.

Normalnie idziesz na miejsce

Normalnie idziesz na miejsce zbiórki - muszą cię puścić.

ale jakieś miejsce na

ale jakieś miejsce na "wszelki wypadek" też by się przydało

...

Jak można dojechać z centralnego na plac 3 krzyży szybko i łatwo
Bo ja to się tam zgubię lol

Dowolny tramwaj do ronda De

Dowolny tramwaj do ronda De Gaulle i stamtąd piechotą.

Szukasz w labiryncie Dw.

Szukasz w labiryncie Dw. Centralnego tabliczki z napisem tramwaje kierunek Praga. Wsiadasz w 7, 8, 9, 22, 24, 25, 43. Wysiadasz na przystanku Muzeum Narodowe, skręcasz w główną ulicę po prawej (Nowy Świat) i dochodzisz do takiego oto budynku: http://www.gezelle.szu.pl/plac3k.jpg Jesteś.

Spotkaliśmy na mieście

Spotkaliśmy na mieście pracowników miasta, którzy zdzierali plakaty na dni gniewu. Jednocześnie, nie ruszali innych plakatów. Na pytanie dlaczego tak robią, pracownicy potwierdzili, że mają prikaz zdzierać tylko plakaty ogłaszające protesty, a nie imprezy komercyjne.

No to nauczka na

No to nauczka na przyszłość - wstęp 10gr :)
I zamiast "protest" - "Komercyjna impreza"

na to to trzeba uważać bo

na to to trzeba uważać bo władze miasta zrobią tak jak w gdańsku podadzą was do sądu za nielegalną zbiórkę piniędzy ;-0

Gdybym tylko miał kase,

Gdybym tylko miał kase, żeby pojechać do Warszawy... hehe

autostop?

autostop?

Sprzedaj komputer - starczy

Sprzedaj komputer - starczy ci na przejazd i mendel jajek. A jak do domu wrócisz to sobie kupisz używany, gorszy model. Komputer słabszy, ale satysfakcja większa.

a tam

"ludzie z biedaszybów" potrafili się zorganizować w 200N roku
i przyjechać ekipą a ty nie możesz?
Pierdol to !!
Co masz do stracenia ?
Mieszkanie które i tak nie jest twoje?
umowę o dzieło
mrożonki z Tesco ?
Jedźcie na gapę pkp
róbcie co kolwiek ,ale nie dajcie tym idiotą
niemego przyzwolenia na to do czego doprowadzili
bo bierność to wszystko czego im potrzeba

jakieś miejsce na "wszelki

jakieś miejsce na "wszelki wypadek" też by się przydało

zastanawia mnie dlaczego

zastanawia mnie dlaczego nikt nie upowszechnił info o dniach gniewu w akademikach. w tym w którym mieszkam i w tym, który usytuowany jest obok, wegetuje jakieś 1,5 tys studenciaków. szanse na to, że którykolwiek z nich ruszy dupę są pewnie nikłe, ale warto chyba spróbować. można mi zarzucić, że obudziłam się za późno. owszem, jest późno ale czy za późno? można mi też zarzucić, że zamiast wytykać innym to i owo, sama mogę coś rozwiesić. to prawda, mogę. dajcie plakaty ;)

Bedziemy mieć ze sobą

Bedziemy mieć ze sobą jutro na akcji.

W piątek będę, tylko nie

W piątek będę, tylko nie wiem, czy was znajdę w tłumie agentów ochrony, policji i widzów...

Olsztyn też przyjedzie.

Olsztyn też przyjedzie. Przynajmniej w liczbie sztuk 1! :)

jest jakas opcja przekimania

jest jakas opcja przekimania w WWA na siakims sklocie ? tak w ogole , zaluje ale chyba nie dotre na piatek a wylacznie na sobote . Zero pieniedzy ...

Tak, kontaktuj się z

Tak, kontaktuj się z organizatorami: info@zsp.net.pl

godne napastowanie Pierwszy

godne napastowanie

Pierwszy Czarny Władca Wolności,
Ekonomii i Demokracji, zasłużył
na trochę godności.

Nie często się to zdarza,
więc nie dostanie brudnym butem,
od byle łachmaniarza.

Na tę okazję "kiwi" byłem kupić.
Kaloszem brudnym, paskudnym
to może dostać Putin.

Do Polski przyleci Obama!
Prasuję garnitur, starannie
pastuję buty od rana.

Jużem to tam skomentował

Jużem to tam skomentował pod tym samym nickiem.Trza korzystać tez z mainstreamowych kanałów przekazu,wsadzać kij w mrowisko...

Z tym skonfrontowaniem Obamy

Z tym skonfrontowaniem Obamy to jakiś żart chyba,bo w tv się dowiedziałem że on nie wystąpi publicznie z przemówieniem na żadnym placu,nie będzie przemawial ani "pozdrawiał wszystkich Polaków",tylko prosto z samolotu pozapierdala zamkniętą pancerną limuzyną z czarnymi szybami,do jakiegoś budynku gdzie spotka się z politykami,ew.dziennikarzami-którzy mają specjalne pozwolenia i są sprawdzeni,a ja chciałem już szukać w śmietniku jakichś starych trepów zasyfiałych.

Jak na razie, spokojnie

Jak na razie, spokojnie można chodzić Krakowskim Przedmieściem, nawet w okolicach Pałacu Prezydenckiego.

Rano szedłem do pracy przez

Rano szedłem do pracy przez Żwirki niedaleko lotniska - też czysto, tylko jakiś podstarzały ochroniarz przechadzał się nieopodal... Nie wiem, czy miał związek z Obamą, ale nigdy takiego tam nie było.

Do zobaczenia pod Pałacem :)

mozna liczyc na jakies

mozna liczyc na jakies czarno czerwne flagi ???

ja wole czerwono-czarne

wole czerwono-czarne

aha

aha

co powiesz prowoku

policja czuwa !! co,nadgodziny ?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.