Dramatycznie ubywa lasów - uzbrojeni agenci pilnują drzew

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Puszcza Amazońska znika w oczach. W ostatnich 9 miesiącach zniszczono blisko 1,9 tys. km2 Puszczy Amazońskiej. Najnowsze zdjęcia satelitarne Amazonii pokazały, że wycinka lasów przyśpieszyła między sierpniem 2010 a kwietniem 2011 o 27 proc. Rząd Brazylii powołał komitet kryzysowy - donosi "The Guardian".

Pierwszą decyzją jego szefowej, minister ochrony środowiska Izabelli Teixeiry, było wysłanie w rejon nielegalnie prowadzonego wyrębu kilkuset uzbrojonych agentów jej resortu. W kwietniu i marcu wycinka była najgorsza od lat, bo tylko w tym czasie wycięto 600 km2 lasu. To wzrost o 470 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2010 roku - podkreśla dziennik.

Większość zniszczeń dotyczy stanu Mato Grosso, gdzie rolnicy wyrywają traktorami całe hektary lasu. W tym samym miejscu sadzą potem soję.

warto dodac

Coraz gorzej z jakoscia newsow na CIA... warto dodac,ze ta soja w Mato Grosso nie jest przeznaczana na kotlety sojowe a... na pasze na mieso dla Chin, USA i Europy.

no ale co to ma do rzeczy w

no ale co to ma do rzeczy w zwiazku z jakością tego newsa ? nikt przeciez nie usprawiedliwia siania soji na tych terenach . Zgubiles glowny watek .

Przede wszystkim, co jest

Przede wszystkim, co jest złego w jakości tego newsa? Czy autor coś mówił o pasztetach sojowych?

Co jest ważniejsze - soja

Co jest ważniejsze - soja czy drzewa? I kto ma prawo to rozsądzać?

Ważniejsze jest to, co na

Ważniejsze jest to, co na dłuższą metę utrzyma równowagę środowiska. Na pewno nie jest to soja, która w rekordowym czasie wyjaławia glebę.

Soja i tak jest przeznaczana

Soja i tak jest przeznaczana głównie na paszę dla bydła, więc tu nie ma konfliktu między (rzeczywistymi) potrzebami człowieka a naturą.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.