Dyrektor szkoły i burmistrz organizują protesty

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt

Bogdan Dyjuk, dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, radni i szef komitetu wspierającego budowę obwodnicy augustowskiej zwolnił uczniów specjalnie z zajęc, by mogli iść na demonstrację. To właśnie uczniowie tej szkoły stanowili znaczącą część demonstracji w Augustowie w obronie obwodnicy.

- Dolina Rospudy nie jest cenna przyrodniczo. Ekolodzy, wspierani przez ogólnokrajowe media kłamią w tej sprawie. Wspólnie rozpętali nagonkę na mieszkańców Augustowa i ministra środowiska, który zezwolił na długo przez nich wyczekiwaną budowę - mówił do protestujących Dyjuk.

- Nie będzie nam jakiś Holender mówił o tym, co tutaj mamy. Sami wiemy najlepiej - mówił burmistrz Augustowa, Leszek Cieślik.

Nie wszyscy mieszkańcy Augustowa zgadzają się z lokalnymi władzami. Część z nich codziennie jeździ do założonego przez ekologów obozu w lasach wokół doliny Rospudy i dostarcza tam żywność, ciepłe ubrania i opał. Ponad 120 z nich kilka tygodni temu podpisało list otwarty do ministra środowiska. Ale inni przeciwnicy obwodnicy w Augustowie boją się panującej w mieście atmosfery.

wyborcza pisze:

że te 120 mieszkańców miasta woli być anonimowa gdyż burmistrz - człowiek który nie zapewnił mieszkańcom swego miasta bezpieczeństwa na drodze, wybrany już na 3 kadencję - nazywa ich targowiczanami.

mniej więcej tak przeczytałem w dzisiejszej GW ( oprócz tego komentarza między myślnikami )

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.