Dzień Globalnej Solidarności z Ungdomshuset

Świat | Protesty
2007-03-31 00:00
2007-03-31 23:00

1 marca po 24 latach działalności centrum kultury alternatywnej Ungdomshuset w Kopenhadze zostało zaatakowane i eksmitowane przez policję.
Od tego czasu tysiące ludzi wyszło na ulice na całym świecie by zaprotestować przeciwko ewikcji i żądało nowego miejsca i przyszłości dla działalności kulturalnej i politycznej, która miała swoją bazę przy ulicy Jagtvej 69.
Nie tylko Ungdomshuset był celem represji. Christiania również walczy z planami “normalizacji”. Walczymy przeciwko atakom na każdą z naszych wolnych przestrzeni.
Właśnie dlatego wzywamy naszych przyjaciół i zwolenników by pojawili się na ogromnym proteście, który rozpocznie się na Christianii 31 marca o godz. 14:00. Więcej informacji na www.ungeren.dk i www.jagtvej69.dk.
Zapraszamy wszystkich by przyjechali i wypełnili ulice Kopenhagi i pokazali politykom, że nie będziemy akceptować eksmitowania i burzenia przez nich przestrzeni wyzwolonych bez zaproponowania czegokolwiek w zamian dla młodzieży z miasta. Nie będziemy również akceptować duszenia Christianii.
Wolne miejsca w całej Europie są zagrożone i atakowane przez rządy. Nie będziemy akceptować tych ataków na nasze życie i nie będziemy tolerować represji przeciwko różnorodności kultur.
Żądamy wolnych przestrzeni dla każdego, kto nie zgadza się ze skomercjalizowaną nudą i mainstreamowym społeczeństwem.
Żądamy nowego domu młodzieży teraz i domagamy się natychmiastowego zaprzestania stosowania represji wobec Christianii.
Nigdy się nie poddamy!
W tym proteście będą brać udział babcie, dziadkowie, dzieciaki i rowerzyści, zapewniamy miejsca noclegowe dla ludzi z zagranicy.
Przekaż tę wiadomość znajomym!
Pozdrowienia od załogi ze starego Dom Młodzieży i ruchu na rzecz nowego Domu Młodzieży w Kopenhadze i obrońców Christianii.
Kopenhaska ekipa ogłasza również dzień 31 marca Dniem Globalnej Solidarności z Ungdomshuset – Ungdomshuset jest wszędzie! Zapraszamy do organizowania akcji w waszych miastach!

Czy ktoś w pobliżu będzie

Czy ktoś w pobliżu będzie organizował akcję solidarności z Ungdomshuset?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.