Europejski Dzień Przeciwko Kapitalizmowi. Aresztowani we Frankfurcie
Dnia Gniewu w Warszawie, doszło do innych wystąpień tego dnia, m.in. protest przeciw polityce społecznej w Moskwie.
31 marca odbyły się akcje antykapitalistyczne w kilku krajach europejskich koordynowanego m.in. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników (IWA-AIT) oraz lokalne organizacje anarchosyndykalistyczne. OpróczNajburzliwiej było we Frankfurcie w Niemczech. Około 6 tysięcy demonstrantów wzięło udział w manifestacji przeciwko kapitalizmowi, kryzysowi i polityce Unii Europejskiej. Doszło do starć z policją, są ranni i zatrzymani. Część demonstrantów zaatakowała siedzibę Europejskiego Banku Centralnego, który został obrzucony farbą i kamieniami. Policja użyła pałek i gazu łzawiącego w walce z protestującymi, także przeciwko tym którzy demonstrowali pokojowo. Policja uwięziła ok. 200 osób w kotle i trzymała przez kilka godzin bez kontaktu ze światem zewnętrznym (także prawnikami). Mimo to spora część osób przedarła się i zaatakowała także ratusz i agencję pracy.
Spokojniejszy przebieg miała demonstracja w chorwackim Zagrzebiu, gdzie w centrum miasta zebrało się kilkaset osób, którzy następnie przemaszerowali m.in. obok budynku reprezentacji UE oraz siedziby partii HDZ, gdzie zgromadzeni krzyczeli "Złodzieje". Także w Wiedniu demonstrowało kilkaset osób, gdzie odbyły się także warsztaty, pokazy filmów, etc.
Demonstracje i różne akcje miały także miejsce we Włoszech (organizator USI-AIT), Kijowie na Ukrainie (Автономна спілка трудящих, Akcja Bezpośrednia), W różnych miastach Hiszpanii (CNT-AIT), Grecji (AK), Rosji (KRAS-IWA), Portugalii (SP-AIT), Słowenii (FAO), Holandii (Weldaad, Vrije Bond, Anarcho-Syndicalistische Bond), Belgii i Kraju Basków (Euskal Herrietako Koordinakunde Libertarioa).
Wkrótce pojawi się bardziej szczegółowy raport na temat wydarzeń tego dnia w różnych krajach.