Gdańsk w obronie Doliny Rospudy. Niedziela 25.02 godz 13.00 przy fontannie Neptuna.

Ekologia/Prawa zwierząt
2007-02-25 13:00
2007-02-25 15:00

Akcja w obronie Doliny Rospudy. Niedziela w Gdańsku pod Fontanną Neptuna.

W niedzielę 25 lutego o godz. 13.00 w Gdańsku na ulicy Długi Targ przy fontannie Neptuna rozpocznie się wiec przeciwko budowie autostrady przecinającej Dolinę Rospudy. Gdańska akcja jest kolejną inicjatywą obywatelską w Trójmieście broniącą unikalnych terenów przyrodniczych przed zagładą.

W najbliższych dniach zapowiadane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Minister Środowiska oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza wziąć pod uwagę głosu większości Polaków, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Komisji Europejskiej. Tylko nasze solidarne i zmasowane protesty mogą powstrzymać bezmyślną politykę władz.

Ubierzcie się na zielono lub weźcie zielone gadżety. Niech kolor zielony będzie symbolem obrony Doliny Rospudy oraz solidarności z osobami protestującymi tam na miejscu, które mimo zimna są zdeterminowane by bronić 20 tys. drzew, unikalnej fauny i flory przed bezmyślnym zniszczeniem. Zróbcie transparenty, przynieście banery oraz zielone wstążeczki.

Najbliższe dni będą decydujące. Powiadomcie znajomych, przyjaciół, rodzinę. Niech każdy komu leżą na sercu dalsze losy Doliny Rospudy przyjdzie wyrazić swoją niezgodę na wandalizm i dewastację unikalnej przyrody. Razem możemy zdziałać więcej!

przyjdą kibice Lechii

przyjdą kibice Lechii ubrani w biało zielone szaliki ... :)

Kibice Lechii nieźle

Kibice Lechii nieźle tłukli się w ramię w ramię z anarchistami z milicją w czasie stanu wojennego, w czasie obchodów 1 maja. W tamtym czasie zginął nawet na ulicy jeden zomowiec :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.