Globalne protesty na rzeczy pokoju w Palestynie

Świat | Militaryzm | Protesty

Za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych na całym świecie organizowane są protesty przeciwko bombardowaniu strefy Gazy.

Jest to wydzielone getto zamieszkałe przez Palestyńczyków nie posiadających obywatelstw Izraela. Teren podlega tzw. Autonomii Palestyńskiej jednak jego strefa morska i powietrzna znajduje się pod kontrolą Izraela.

Strefa Gazy zajmuje 360 km kwadratowych przy populacji przekraczającej 1,5 miliona osób. Oznacza to, że na jednym kilometrze kwadratowych żyje średnio 4118 osób. Dla porównania, gęstość zaludnienia Izraela wynosi 350 osób na kilometr kwadratowy.

W bombardowaniach dotychczas zginęło 128 osób. Protesty odbyły się w wielu miastach Europy, obu Ameryk, Azji, Afryki Północnej oraz w Izraelu.

Problem ze Strefą Gazy

dezertero
Jak dotychczas Strefa Gazy zawsze była wykorzystywana przez wszelkich ekstremistów arabskich jako przykład jawnego barbarzyństwa, oczywiście bez wskazania, że łatwo jest je aranżować. W Gazie mali chłopcy bawią się w wojnę i zabijanie Żydów, z Gazy pochodziło wielu zamachowców - samobójców, których ktoś przekonał, że należy wysadzić żydowski autobus i siebie samego. Al-Fatah lubiła pokazywać w telewizjach na świecie, głodnych Arabów w Gazie, nie wspominając o tym, że kolejny zamach spowodował zamknięcie granicy z Izraelem i przymusowy urlop dla Arabów.W Gazie nie ma żadnego przemysłu, wszyscy, którzy chcą pracować muszą szukać zatrudnienia w Izraelu. Nikt z przywódców arabskich, nie zadał sobie trudu od lat 40 tych ubiegłego wieku, aby zapewnić jakiekolwiek źródła utrzymania dla mieszkańców Gazy.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.